Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Türkiye'de Köpek Olmak

SfBayyurt

Taç 5 Üye
http://www.youtube.com/watch?v=mzwPxZ5Dbho

Bu videoyu üzülerek paylaşiyorum..
Lütfen hayvanlarin mutlu oldugu bi nesil yetiştirelim ve bu dünya değişsin:(

Hayvanlara kötü davranmak yerine onlarla yaşamayı bilen bir nesil yetişsin hızla
Cem bey bi yerde yazmıştı çok üzülmüştüm burda karşima o zavallı köpek çıktı
Çöp presine atilan hasta köpek ve diğerleri
Lütfen izleyelim ve ders alalim
Bilinçlenelim:(

Cvp: Türkiye'de Köpek Olmak :(

paylaşım için teşekkürler semiha evet bu köpeği söylemiştim. videoyu yapan arkadaşta güzel yapmış onu da tebrik etmek gerek. evet bu videoda her bölümde hayvanlar var ama onlar köpekler değil.

RE: Türkiye'de Köpek Olmak :(

Arkadaşlar inanın bana ben bizim çevreye hayvan sevigisi aşılamak için herşeyi yapıyorum köpekler yer diye günde kaç ekmek alıp ağaçların altına koyuyorum kedilere de birer kap su yolda gördüğüm kedilere gidip benim yemden veriyorum hasta olanları veterinere götürüyorum ama bu koca konyada tek yaptıklar bana gülmek...

konyada kısa bir süre kalmıştım. insanlar konusunda dediklerin aynen doğru. bir garipler. herşeye ve her konuda önyargılı insan çok. yanlışta olsa doğruda olsa bildiklerinden ödün verdikleri yok. şimdi tüm konyayı zan altında bırakmayım. gördüklerimden edindiğim izlenim diyeyim alan daralsın.

yaptıkların örnek davranış kutlarım. bende arabada kedi yemi taşıyorum. gördüğüm yerde veriyorum hayvanlara.

Sprite arkadaşım tebrik ederim seni ve senin gibi merhametli insanları..
Lütfen yılmayın devam edin ,, çocuklarınızı , yeğenlerinizi , kuzenlerinizi , elinizden geldiği kadar çok insanı güzel şekilde bilinçlendirin
Ben eskiden bu kadar değildim kabul ediyorum ama artık daha fazla düşünmeye başladim içimde sürekli bir sızıyla yaşıyorum anlatılacak gibi değil:(
Yanımda sürekli yiyecek bişeyler ve su kabıyla şişede su taşıyorum bi sokak hayvanı görsem doyurmak için
Açıkçası çevremde de bunu yapan az kişi var ve en başta benim babam bana gülüyor uzağa gitmeye gerek yok
Biz yaptıklarımızın arkasında durdukça daha çok insanı teşvik ederiz inşallah

Gercekten bu videoyu okadar kotu olarak izledim ki o kopegi iki ayagindan tutup o cop yerine atan ve hayvancagizi sokakta vurduktan sonra diger varligin onu cope attigi yerlerde izlerken kotu olmamak elde degil bunu yapan varliklari hayvan diye bile nitelemek dogru degil insallah allahta onlara yaptiklarindan bin kat beterini versin o hayvan sana ne yaptida onu cope atip pislik gibi suyunu siktin daha fazla yazarsam forum ahlakina uymiycak mesajim.

Cvp: Türkiye'de Köpek Olmak

En dehşet verici olan, bi tane insan evladı da çıkıp ne yapıyosunuz demiyor bırakın köpeği demiyor o kdar insan görünümlü canavarın arasında
İnşallah daha güzel konular açarız zamanla, olumsuz konular çok üzüyor insanı çünkü

İnanın bana konyada çok cahil insan var köpeğe çarpıp kaçanlar sokak köpekleirni biryerlere bağlayıp terkedenler suya atıp boğanlar arkadaşlar size bir yıl öncesine kadar yaşadığım bir olayı anlatayım şimdi ben bi sitede yaşıyorum ve az uzakta bir bahçe var o bahçedede bir köpek yavrulamış tabi kısa zaman sonra çocuklar farketmiş ve günlük oraya gidiyorlardı bende arada uğrayıp ekmek su sucuk salam felan veriyordum ama günlük bi azalma vardı köpeklerde bende bir gün izledim çocuğun teki geldi köpeği tuttu ve inşaat daki bir kuyuya attı o an öyle bir öfkelendim ki çocuğu arkadaşar affedersiniz ama iyi bir dövdüm ve evine gönderdim köpeği kurtarmaya çalışsam da olmadı ve köpeğin leşi suyun üstünde duruyordu çıkarıp gömdüm ama o sahneyi hayatım boyunca unutmam inanın bana ve iki gün sonra orda yangın çıktı zar zor kurtardık bir arkadaş ile sonra da köpekleri köpek besleyen bir adama verdik tanıdığa ama şu konya insanı kadar cahil hayvanlara karşı önyargılı taş kalpli kimse yok inanın bana

Ve bişey daha söyleyeyim benim kuzen 19-20 yaşlarında o da şimdi bir rottweileradlı ailesi yine attırmak istiyor köpeği sokağa çünkü önceden de bir sibirya kurdu vardı onu da attılar şimdi de sıra bu köpekte ama görseniz tüm aile büyükbabam felan halam teyzelerim hepsi baskı yapıyor at diye bu kadar da olmaz yav önce köpek al bahçeyi evi korusun diyorlar yavruyken felan iyi hiçbirşey yok ama bi büyümeye başladı köpek birden at tehlikeli valla yazdıkça sinirleniyorum

Ama konya derken herkesi hesaba katmayın ama ben şimdiye kadar hayvan sevgisi olan bir kişi görmedim...

Ve 3-4 yıldır konyadayım...

Valla ben artık her yerde bu konuları konuşmaya çalışıyorum bilinç oluşsun diye
Benim halam ve gelini,, torunu istediği için yavruyken alıp büyüttükleri köpeği sokağa torunundan habersiz götürüp bırakmışlar sonra da saklanmışlar zavallıcık aramış bunları bayağı
Dedim canisiniz büyüttüğünüz köpek bırakılır mı yapamaz dedim neyse biri almış bunu beslemeye başlamış bilmem ne
Ya Allah beyin vermiş ama kafasını saksı diye taşıyan çok insan var
Dinimizce kul hakkı en büyük vebal ama hayvanın hakkını kul hakkı diye düşünen pek yok
Elbette ilahi adalet var ben inanıyorum
Eziyet edenler iflah olmaz
Bakın çine,, başlarından bela eksik olmuyor, sel, deprem bilmem ne
Oh olsun

Bunu paylassam mi paylasmasamvmi bilemedim acikcasi ben hayatimda boyle igrenc bir varlik gormedim insanlarin dunyadaki en pislik en igrenc canli oldugunun kaniti dunyada hic bir canli insandan baska kendisine zarar vermeyen istese bile veremiyecek olan bir hayvana bunu YA PA MAZ
mailto:/forum/Konu-hevesle-aldim-hasta-cikti.html

Karakter hastalikli kabul edilebilir, acil tedavi gormesi lazim, yaptigina soylenecek laf yok.

ilk başta yazdığını sonradan düzeltmiş dedim. sonra öldürme hadisesini görünce bir yuh çektim. böyle insanlarda var ne yazıkki. hayvanseverliği de tartışılmaz bir karakter. diğer kaplumbağaya acıdım. bu kafayla onun sonuda böyle olmuştur.

Geri