Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turkuaz'ın akvaryumu :)

jadeite

Bordo Bereli
Arkadaşlar Turkuaz'ın akvaryumunu sizlerle paylaşmak istedim. Normalde akvaryumda birde iç filtre vardı ama bozulduğu için yarın gidip başka bir filtre alıcam. Bu arada plastik kapta besleyen arkadaşlara önerim gerçekten ısıya dayanıklı olduğuna emin olduğunuz plastik kaplarda besleyin. Yoksa ısıtıcı plastik kabı eritir ve plastikle tepkimeye girerek balığı öldürür. Tanıdığım birinin yavru tankı sırf bu yüzden heba oldu. Tüm yavrular öldü. Üstelik arkadaşıma o plastik kabı ısıya dayanıklı ve yerli malı olarak satmışlardı. Çok dikkatli olun lütfen. Balıklar heba olmasın. Ben geçenlerde bunu söylemeyi unuttum. Şimdi uyarmak istedim.
İşte akvaryumum :)
mailto:/photo/my-images/600/pc200002.jpg/
mailto:/photo/my-images/685/pc200003tl.jpg/
mailto:/photo/my-images/17/pc200011.jpg/

Cvp: Turkuaz'ın akvaryumu :)

Ellerinize sağlık çok güzel bir akvaryum. Turkuaz'ın yanına başka balık almayı düşündünüz mü? Yani en azında bir balık olsa da hayvancağız yanlız kalmasa :)

Öncelikle beğendiğiniz için teşekkür ederim Melis hanım :) Betta balıkları dominant ve saldırgan bir tür olduğu için yanına başka balık kabul etmesi çok zor :) Dişi bettalar birbiriyle uyum içinde yaşar. Ama erkek bettanın yanına kendi gibi erkek bir betta ya da dişi bir betta koyunca sonuç olarak birbirine saldırırlar daha doğrusu erkek betta dişiye saldırır ve maalesef birinden biri mutlaka ölür. Bu yüzden dişiler erkeklerle yalnızca çiftleşme zamanı yanyana getirilir. Başka türden bir balık düşünsem uysal bir balık türü mesela. Bettanın saldırma tehlikesi yine vardır. Saldırmayacağını bilsem hemen başka bir balık alırdım yanına :)

Yaa :eek: bettaların bu kadar asi olduğunu bilmiyordum, bildiğim iyi oldu. Ablamın boş akvaryumu için betta almayı düşünüyordum :) Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Rica ederim :) Eğer başka balık türleri de besliycekseniz yanına betta almamanızı öneririm. Zira bu konuda tecrübe sahibiyim :)

:) Valla aslında hediye gelen japonumun da yanında betta düşünmedim değildi artık düşünmüyorum kesinlikle :D

Sakın ha :) Japona yazık olur :) Çok şirrettir bunlar :D Yanına bir japon daha alın siz. İki japon gül gibi geçinir gider :)

ay yok artık aklımdan bile geçmez :D Tekrar teşekkür ederim :D

Akvaryumunuzu begendim Yeşim hanım.Sade bir görüntüsü var.Arkaya bir kağıt resim koysanız hiç fena olmaz ama.Benim akvaryumda da deniz salyangozu var doğal bir görünüm saglıyor diyebilirim, kendim çıkartmıştım hemde :p

Kağıt resimi düşünücem öneriniz için teşekkür ederim :) Deniz salyangozlarını bende çok seviyorum :)

Denizde yaşayan salyangozlar tuzlu suda yaşar, tuzlu su salyangozu da bizim tatlı su akvaryumlarında yaşamaz. Muhtemelen bahsettiğiniz tatlı su salyangozudur.

Emre bey arkadaşın demek istediği hani deniz kenarında topladığımız salyangoz kabuklarını akvaryuma aksesuar olarak koyuyoruzya o işte. Yoksa beslemiyoruz :D

Emin bey dikkatlice bakarsanız içindeki canlı yok.Kaynatınca içindeki salyangozun öldüğünü biliyorum.Ama ben denizden çıkarttıgımda içinde degildi salyangozu.Zaten içinde bir canlı olsaydi çıkartmazdım :)

Aman yine tartışma çıkmasında ölü salyangoz sadece canlı değil :D

Bu arada her söylediğim ve paylaştığım şey eleştirildiği için bu sefer eleştirilmemesi biraz tuhafıma gitti? Eleştirecek kimse yok mu? Hep iyi yönden eleştiri almaya alışık değilim ben :D

Böyle demeyin lütfen paylaşımlarınız gayet güzel :)

Akvaryum sade ve güzel, tabana kum, canlı bitkiler vs. olsa da güzel olurdu diye düşünüyorum tabii balık için sorun olmazsa.

Gösterişten uzak, hoş ortam yaratmışssınız :)

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Tuba hanım tabanında kum var:) Canlı bitki almayı bende düşünüyorum. Daha güzel olur bencede :)

Çok güzel bir betta benim eski bettamın aynısı. :)

Geri