Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Turtle Dock Tarzı kuru alanım, Sizce nasıl?

cankatx

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar daha önce başka bi alana çıkartıyordum kaplumbağaları rampa ile fakat orası yüksek geliyordu ya da korkuyorlardı bilmiyorum, oraya çıkmıyorlardı. O ev tipi şeyi söktüm ve internette gördüğüm turtle dock tarzı birşey yaptım. Şuan için üzerinde taşlar var fakat onu köpükle yapmayı ve kaya görünümü vermeyi düşünüyorum.

Rampasına bıçakla baya bi tırtık yaptım kolayca tırmanabiliyorlar ama şu ana kadar 2 kere kuru alanda gördüm kaplumbağalarımı. Alışamadılar galiba, gece ben yokken çıkıyorlar kuru alana 2 kere denk geldi. Bi kıpırdama sezdiklerinde koşarak suya atlıyorlar. Her neyse fotoğraflara geçelim. Yorumlarınızı bekliyorum...

mailto:/35k0unn.jpg
mailto:/3329oav.jpg
mailto:/de4kxy.jpg
mailto:/inxxsp.jpg

Cvp: Turtle Dock Tarzı kuru alanım, Sizce nasıl?

Rahat tırmanıyorsa iyi fakat akvaryum olarak cam kullanmanızı öneririm.

alcatraz' Alıntı:
Rahat tırmanıyorsa iyi fakat akvaryum olarak cam kullanmanızı öneririm.

1 kere denk geldi yem uzatırken ikisi de aynanda çok rahat tırmanıyorlar sorun yok. Akvaryum almama hiç gerek yok aslında evde kocaman birşey var. İçinde balıklar var. Balıklar ölürse oraya aktarıcam kaplumbağaları 5 tane filan balık kaldı içinde 2 senedir ölüp duruyorlar :(

Çıkabiliyorlar diyorsanız gayet iyi olmuş. Taşları kaldırıp halıkaydırmaz da örtebilirsiniz kuru alan ve rampa bölgesine.

tubidik' Alıntı:
Çıkabiliyorlar diyorsanız gayet iyi olmuş. Taşları kaldırıp halıkaydırmaz da örtebilirsiniz kuru alan ve rampa bölgesine.

Halı kaydırmaz'ı yapıştırmam için silikon gerekli fakat o kadar eriniyorum ki dışarı çıkıp akvaryum için olan silikondan almaya anlatamam size :D Fakat dışarı çıktığımda direk alıp yapmayı planlıyorum. Aslında köpük ile yapcaktım fakat aşınma filan oluyomuş kaplumbağalar yüzünden onun için halı kaydırmaz yapmayı planlıyorum.

Biraz uyduruk olabilir ama halıkaydırmaz elinizde varsa kuru alan üzerine göre kesip 3 kenardan mandallarla tutturabilirsiniz :)

Zaten tırmanmıyolar ki hiç şimdilik mandalla filan uğraşmaya gerek yok bence :D

Güle güle kullansınlar:)

Bu akvaryumu almayı düşünüyorum kapluşlar için. Sizce yeterli mi?

mailto:/70-CM-AKVARYUM-39-00TL_W0QQidZZ43743638

70*26,5*34h CM ÖLÇÜLERİNDE 64 LİTRE HACİMLİ AKVARYUM.
KAPAK VE ÇERÇEVE DEKORATİF ALÜMİNYUMDAN ÜRETİLMİŞ.

mailto:/4374/70-CM-AKVARYUM-39-00TL__43743638_0.jpg

Tabi olur.

Heh hemen alayım o zaman. Bide kuru alanı camdan ve silikonla yaptırmayı planlıyorum. Kargodan aldığım gün direk camcıya gitsem orda adam yapar dimi kuru alanı?

Nasıl yapacağını anlatırsınız yapabilir zannediyorum. Mutlaka akvaryum silikonu kullanın.

Kendinizde rahat yapabilirsiniz çok zor bir şey değil.

Kuru alan yaratırken kapluşların kaçmasını engellemeyi unutmayın. Benim fırlamalar sinekliği yırtıp firar cektiler. 2. kattan balkondan atlayıp 1 tanesi 200mt uzaktaki havuzda keyif yaptı. Bir diğeride 3blok aşağıdaki bahcenin çalılıklarına sıkışık halde buldum. Köşe bucak kaplumbağa aramak istemiyorsanız aman Dikkat

firar etmekte çok ama çok başarılar aman dikkat :) sonra benim gibi evin içinde saatlerce aramak zorunda kalırsınız :)

ukhalsey' Alıntı:
Kuru alan yaratırken kapluşların kaçmasını engellemeyi unutmayın. Benim fırlamalar sinekliği yırtıp firar cektiler. 2. kattan balkondan atlayıp 1 tanesi 200mt uzaktaki havuzda keyif yaptı. Bir diğeride 3blok aşağıdaki bahcenin çalılıklarına sıkışık halde buldum. Köşe bucak kaplumbağa aramak istemiyorsanız aman Dikkat

Bu firar olayı kitaplaştırılır ya :D

Bu akvaryum çok uzun süre işinizi görür.Bende bunun bir ufak boyu var yakında bu boyutta birşey alacağım :)

Geri