Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tutunma yeri

Dede lutfu

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar uyurken ve dinlenirken tutunması için oklava önermiştiniz. Benim kaplumbağam 4.5 cm oklava tutunabilmesi için kalın değilmi. Kullanan varsa oklavanın fotoğrafını atabilirmi.

Cvp: Tutunma yeri

Dede lutfu' Alıntı:
Arkadaşlar uyurken ve dinlenirken tutunması için oklava önermiştiniz. Benim kaplumbağam 4.5 cm oklava tutunabilmesi için kalın değilmi. Kullanan varsa oklavanın fotoğrafını atabilirmi.

Annie isimli kullanıcıya ait Dişbudak Dalından Uyku ve Soluk Noktası isimli konuya bakabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İç filtreyi yüzeye yakın konumlandırırsan onun üstüne tutunabilir ya da çıkabilir. Üzerine çıktığında gövde su içinde duracak gibi olsun. Biraz daha büyüdüğünde oklavaya geçersin. 40 cm boyda olan oklavalar var.

zaten hep filtrenin yaninda duruyo benim filtre ic filtre ama selale gibi borusu var ondanda destek aliyo bide kuru alana tutunup barfiks cekiyormus gibi duruyor  :133: dinleniyo heralde. bir de ben 75-40 olculerindeki akvaryum icin 14 kg silis kum siparisi verdim geldiginde ne yapmaliyim ve nasil kullanmaliyim
tesekkurler

Kumu ufak leğende 3-4 kg halinde parça parça yıkayacaksın. El yakmayan sıcak su koyup mıncıklayarak karıştır. Su bulandıkça döküp yeni ekle. Temizliğinden emin oluncaya kadar bu işlemi yap. Sonra kaynar su döküp kaşık ya da kepçe ile karıştır. Soğuyana kadar beklet. Varsa bu aşamada metilen mavisi de damlatabilirsin. Soğuyunca suyu döküp son bir durulama yapıp akvaryuma yavaşça dök.

Akvaryuma koyduğunda yine bir miktar bulanıklık olacaktır. Bunun bir kısmı tabana çöker bir kısmını filtre çeker. Filtreyi belli saatlerde bir iki defa açıp süngeri temizlersin. Çok yoğun bulanıklık olursa hayvan rahatsız olabilir. Bu süreci kısaltmak için akvaryumdaki kumu karıştırıp maşrapa ile bulanık suyu kovaya alıp yerine emsal sıcaklıktaki temiz suyu yavaşça döküp düzene sokarsın.

illa oklava olması gerekmiyor ahşap askılar var onların alt düz sopa ( bu pantalon asma kısmı ) kısmını kullanıyorum ben yalnız reçinesiz verniksiz olmasına dikkat etmek lazım ( gerçi olsa da zımpara ile çıkar ama uğraştırır ) benim bulduklarımı söktüğümde sivriydiler yalnız, o orta kısımın uçlarını kesip zımpara ile iyice köreltip öle koydum

Geri