Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ücretsiz erkek su kaplumbağası

Moira4

Yeni Üye
4 senelik 2 tane sağlıklı (erkek )su kaplumbağam var.kedim oldugu için bakamıyorum.istanbuldayım.gercekten onlara iyi bakabilecek birini arıyorum.ücret istemiyorum.

Yeni bir konu acildi istanbulda biri kucuk kaplumbaga ariyormus son konularda var kapluslariniz kucukse belki anlasabilirsiniz ;)

Mahsuru olmazsa bir şey sorabilir miyim; kedi kaplumbağaları rahatsız mı ediyor? Kedinin cinsi nedir?

Merhaba , kaplumbagalari ben alabilirim, istanbuldayim. 05357426892 - timucin

Kaplumbağaları alabilirim İSTANBUL her semtten. 05356243450 mesaj atıp arayabilirsiniz. Iyi aksamlar

Cvp: Ücretsiz erkek su kaplumbağası

Benimde 10 cm kadar bi kızım var yanına es arıyorum eğer çok büyük degillerse seve seve sahiplenmek isterim

Benimde 10 cm kadar bi kızım var yanına es arıyorum eğer çok büyük degillerse seve seve sahiplenmek isterim beylikduzunde yasiyorum

Kabuk boyu 10 cm'yi geçmeden dişi olduğu netleşmez. Bunun yanında dişi ise aktif üreme 15 cm kabuk boyunda olur. Eğer şimdi alırsan erkek sürekli bunaltacaktır. Ya bekle ya da dişi olduğundan emin isen biraz daha küçük erkek al derim. Ki yine cinsiyetin belli olması adına erkeğinde 10 cm boyuna ulaşması lazım. Bu süreçte senin kaplumbağada karşılık verecek boy ve olgunluğa ulaşır. 

Bundan daha önemlisi akvaryumun yeterince büyük olması gerekliliği. Ortam küçükse kavga olasılığı ve sahiplenme ortamı gerer. Öncelik hayatı idamedir çiftleşme dürtüsü sonra gelir.  Her kaplumbağa farklı karaktere sahiptir. Uyum sağlayabilecekleri gibi kavga da edebilirler. Bu kavga olasılığına karşı geri iade olayını da konuşun.  Yoksa ikinci bir akvaryuma ihtiyaç doğabilir.

Açıkçası bakamayacak birinden aldım alirken disi denildi.kabuk boyu olarak bilmiyorum petshop alt kisimdaki desenlerden ayırt ediliyor diye söylemişti desenler birbirine yakınsa erkek uzaksa disi demisti:) akvaryum büyük hatta yanında bir adet kendisinden çok ufak dere kaplumbağası var ve sorunsuz yasiyorlar agresif bir hayvancık degil fazlasiyla evcil elimden asla kacmiyor aksine kendi yaklasiyor aylardır yanına arkadaş arıyorum bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederm :)

Çizgili dere ile resin yaşadığı ortam ve su sıcaklığı farklılık arz eder. Cinsiyet erkeklerde ön tırnakların ve kuyruğun uzamasından belli olur. Anüs kuyruk ucuna yakındır. Dişide ön tırnaklar kısa olur. Kuyruk kısa biraz küt ve anüs kabuğa yakındır. Bunlar belirleyici etkenlerdir.

Çizgililer uysaldır resler biraz daha yırtıcı karakterlidirler. Özellikle erkekleri daha agresif olabiliyor.

Geri