Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ürkek kaplumbağam

altugaltug

Bronz 5 Üye
Kaplumbağalarım çok ürkek . Ben kapıdan içeriye girince hemen saklanacak delik arıyorlar. Onları kendime nasıl alıştırabilirim.? :ff:

Cvp: Ürkek kaplumbağam

Alışmaları için zamana ihtiyaçları var. Kaplumbağalar doğaları gereği ürkek hayvanlardır :) Biraz sabırlı olmanız gerekir. Onlara zaman verin :)

bu tür benzer konulardada her zaman dediğim şey söyleyeceğim. karşınıza sizden 100 kat daha iri biri çıksa sizde ürkersiniz heralde. alışmaları için zamana ihtiyacı var.

Kardesim surekli mincikladigi icin kaplumbagalari kuru alanndan beni gorunce bile kaciyorlar

Benim de 4 kaplumbağamdan birisi hariç hepsi beni görünce kaçacak yer arıyo ama biri beni görünce bana doğru oyle bi gelmek istiyor ki sanırsınız camdan cıkmak istiyor:)

Zamanla alışır diyorlar arkadaslar umarım oyle olur ama alalı 1 ay oldu ben:)

Kaplumbağaların karakterine göre de değişiyor. Bazı kapluşlar daha çabuk alışıyor bazıları daha geç. Benim büyük kapluş 6 ayda alıştı. Minik kapluşum ise kısa bir süre içinde uyum sağladı :)

Geri