Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

usak isparta burdur manisa da kaplumbaga sahiplenmek istiyorum

Cvp: usak isparta burdur manisa da kaplumbaga sahiplenmek istiyorum

mülayim ve digerleri' Alıntı:
Kaplumbaga sahiplenmek

İstiyorum

yeni kaplumbağalar alıp en azından petshoplardaki canlılara güzel hayat sunabilirsin.

Sizin 13 litre akvaryumunuz ve 4 kaplumbaganiz yok muydu? Ben anlamiyorum hala nasil kaplumbaga sahiplenmek istiyosunuz 500 litre akvaryum koyucak yeriniz butceniz varmi? Lutfen biraz ozverili olun

Ben degil bi arkadasim icin alicam onun 1 tane kaplumbagasi var ve 100 litre akvaryumu onun 2 kaplumbagasinin 1i oldu bnde hediye olarak ve diger kaplimbagasina es olarak dusunuyorum

Bn 13 litre dedigimi de hic hatirlamadim nerden cikti acaba

Yazdiginizi olculere gore matematik islemlerini kullanarak cozdum acikcasi 50*20*13h demissiniz yanilmiyosam

Ben kendinize ariyorsunuz sanmistim yanlis anlamisim ozur dilerim onun icinde

Hatirlamiyorum ama insanlik hali gerekli aciklamalari yaptim zaten

Onemli deil sordugunuz icin saolun bole arastirmaci olmak lazim zaten

arkadaşının akvaryum dışında gerekli olan ekipmanları var mı ? biri öldüğüne göre bir enfeksiyona bağlı bir hadise var ortada. eksikleri buradan öğrendiklerin sayesinde arkadaşına söyleyebilirsin. eğer kaplumbağası seninkilerle aynı ölçülerde ise. veya 1-2 cm fark varsa onlardan birini akvaryumundaki eksiklik veya uyguladığı yöntemlerde hata varsa onu düzeltmesinden sonra verebilirsin. böylece sana ek yük olacak maliyetlerden kurtulmuş olursun. yavru oldukları için sorun gözükmese de uzun vadede büyüdüklerinde yüksek maliyetlerle karşılaşacaksın. bu sebeple tavsiyemiz iki kaplumbağa üstüne çıkılmaması yönünde.

mesela ali sarp'ın belirttiği gibi ömürlükte 450-500 lt'lik bir akvaryum yanında alacağın ekipmanlar yaptıracağın akvaryum üstü kuru alan akvaryum altına mobilya derken ilk başlangıçta harcayacağın para 2000-3000 tl arası olacak. ve masraf bitmiyor. 25 sene ömür ve bir o kadar boyları olacak.

Onun kaplumbagasini bi petsoptan aldik ve birinin kabugu yumusamisti zaten orda caresiz olmesin diye 2 tane daha ben aldim 2 tane o aldi cunku gercekten ortamlari cok kotuydu ve hastalardi malesef biri öldu benim maddi durumum ii olmadigi icin tekrar akvaryum alamadim ve 4kaplumbagamin olmasinin nedeni 2 tane vardi bnm 2 si petshoptan yani orda onlari olume birakamazdim ve bu adamin petshop cuya baya kizdik ve kendisinin sattigi malzemeleri kendi akvaryumuna takmasini soledik adamin biseyden anladigi yoktu cok kotu olanlari biz aldik olay bu zaten simdi de zor durumda olan varsa yardim amacli arkadasima alicam

Arkadasimin da akvaryjmundaki ic filitre dis filitre lambasi var bildigm kadariyla kuru alani var

Arkadaşının akvaryum hacmine ve kaplumbağa ölçüsüne bakarsak elindeki hayvanın tek kalması daha uygun. İkinci kaplumbağa gelirse yaz başı akvaryum değişikliğine gitmesi gerekecek.

Hayvanlar pet shopta kötü durumda diye almak çözüm değil. Nasılsa bitince yenilerini getirecekler. Hepimiz pet shoptaki hayvanları yetersiz sistemle almaya devam etsek pet shoptan farkımız kalmazki burada da ısıtıcı ve filtrede olsa bir çok kişi gene ufacık akvaryumlarda kaplumbağa ve kaplumbağalar bakıyor.
Önce kendi hayvanlarımızın sağlığı ve huzuru, sonra imkan varsa sayı artırma mantığı en doğrusu.

zaten fazla alımların temel kaynağı, bu kötü durumdaki hayvanları kurtarma çabası. bu sebeple seni takdir ettim. dediğim gibi en azından sendekilerden birini versen sana yardımı olacak. hayvanın gideceği koşulları da biliyorsun. elindekilerden bünyesi zayıfa dönük hangisi varsa onu verebilirsin mesela. belirttiğin illerde sahiplendirmeye denk gelmedim.

Geri