Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uv lamba kullanımı

bottomofheaven

Bronz 5 Üye
bu lambayı kullanıyorum ama doğru mudur birde gün içerisinde kaç saat açık kalmalı
IMG_3535.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_3534.jpeg
    IMG_3534.jpeg
    280.6 KB · Görüntüleme: 6
bu lambadan çok korkuyor açtığım zaman inanılmaz panik olup kaçıyor nasıl alışır

Bildiğim kadarıyla uv lamba açık mor olur sahte olabilir evet ama gene bir bilir kişiye sor

Böyle bişey buldum bi renk karşılaştırması yap istersen

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-17-01-19-09-78_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-07-17-01-19-09-78_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    263 KB · Görüntüleme: 11
Şu tabloya göre 380nm ile 420nm arasında karşılaştırma yap lambanın rengini 380nm ve 420nm arasında çıkmazsa sahtedir

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    18.5 KB · Görüntüleme: 4
Buna dalgıç florasan diyoruz. Sıradan mavi ışık veriyor uv değil. Su içine konumlandırılıyor ama zamanla içine su alıp bozulduğu için su üstü arka cama vantuzlamak daha iyi olur.

Bu lambayı akşam ısıtma lambasını katıp uyuma saati olan 21:00'e kadar yakar sonra kaparız. Florasanın ışığı uyutmuyor. Sabaha kadar loş bir ışık yeterli bu sokak lambası ışığı yada duvara takılan ufak led gece lambası olur. Sensörlü tercih sebebi. Bunda maksat gece hareket ederse gözünü bir yere dalaştırmaması için.

Buna dalgıç florasan diyoruz. Sıradan mavi ışık veriyor uv değil. Su içine konumlandırılıyor ama zamanla içine su alıp bozulduğu için su üstü arka cama vantuzlamak daha iyi olur.

Bu lambayı akşam ısıtma lambasını katıp uyuma saati olan 21:00'e kadar yakar sonra kaparız. Florasanın ışığı uyutmuyor. Sabaha kadar loş bir ışık yeterli bu sokak lambası ışığı yada duvara takılan ufak led gece lambası olur. Sensörlü tercih sebebi. Bunda maksat gece hareket ederse gözünü bir yere dalaştırmaması için.
önerebileceğiniz bir uv lamba var mı acaba

yani kabuğa bir faydası yok petshop bana uv diye sattı pek anlamıyorum bende

Geri