Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uv lamba lütfen bakın

rıfkı35

Bronz 2 Üye
ya elektrik parası fazla geldiği için babam uv lambamı çalıştırtmıyor sadece ısıtıcım çalışıyor oda ne gürültü ne ışık olduğu için ya akşamdan akşama çalıştırabiliyorum lambayı 6 dan 12 ye kadar falan kapluşlarıma bişey olurmu acil cevap lütfen.

Edit alcatraz:Lütfen kısaltma kullanmayınız.

uv lamba yerine vitamin takviyesi ya da diğer alternatif yöntemleri uygulayabilirsiniz.. forumda bulunmakta bunlarla ilgili bilgiler.. uv lambadan ayrı olarak ısınma lambanız da var mı? günlük zaten 2-4 saatlik uv lamba yeterli gelecektir ama ısınma lambası en az 10-12 saat açık kalmalı..

ya bende tek lamba var ısınma lambası uv yok ışık yanlış söylemişim ama ısınma lambası 6 saat açık kalabiliyor ben evdeolmassam açık olmuyor :(

malesef o sorun oluşturabilir :( ısınma lambası açık olmazsa kuru alan yeterince ısınmaz ve kaplumbağa da kuru alana çıkmaz.. oda soğuksa hele üşütme riski de olabilir.. kuru alana çıkmayıp hep suda kalırsa da kabuk yumuşaması ve mantar gibi rahatsızlıklara yakalanma tehlikesi de artar.. o sorunu çözme imkanınız varsa çok iyi olur yani..

geceleri kaloriferin üstünde pencerenin yanında soğuk eser mi sönüyo kalorifer

aragorn' Alıntı:
malesef o sorun oluşturabilir :( ısınma lambası açık olmazsa kuru alan yeterince ısınmaz ve kaplumbağa da kuru alana çıkmaz.. oda soğuksa hele üşütme riski de olabilir.. kuru alana çıkmayıp hep suda kalırsa da kabuk yumuşaması ve mantar gibi rahatsızlıklara yakalanma tehlikesi de artar.. o sorunu çözme imkanınız varsa çok iyi olur yani..

kafayı yiyecem ya:(

ben çıkıyorum cevap larınızı bekliyorum ne olur herkese iyi akşamlar

Edit alcatraz:Lütfen kısaltma kullanmayınız.

daha düşük watt lı bir ampül kullansanız biraz daha yakından? tabi kaplumbağanızın dokunamaycağı uzaklıkta olması şartıyla..

beliz' Alıntı:
geceleri kaloriferin üstünde pencerenin yanında soğuk eser mi sönüyo kalorifer

plastik kapta bakıyosan kalorifer fln boşuna çabalıyorsun koy odanın sağlam bi köşesine dursun bare ısıtıcılı bi akvaryum alana kadar.. Geceleri soğuyan kalorifer demiri buz gibi olur zaten. Camın önünün esip esmediğinide biz bilemeyiz sen bilirsin.

ya rıfkı aynı dertdeyiz :D benim babamda boş yere açmayın ne gerek var diyo o kadar diyorum ihtiyaçları vra ama dinlemiyo beni ama babam yavru canavarlarımı çoook seviyo onlara yemi fln o ataıyo çoğu zaman filtreyi de ara sıra açabiliyorum babam fatura fln onu için demiyo öle ne gerek var diyor...ama bnm yavru canavarlar kuru alana çıkıyor lar canları istediklerinde:D

Baban bu kadar seviyorsa bu kerataları foruma üye yap onu veya yazılanları okuttur. :)

ay aynı dertteyiz ama bnm ki biraz daha kaba bişey yem falan vermiyor ayrıca düşük watt lık koydum baya yakında o kdr ısıtmasada ısıtıyor yinede ayrıca akşamlarıda açık bırakmaya ikna eder gibiyim :D

Bir yolunu bulup bu forumu okut babana. Sen o yolu iyi bilirsin :) kimse bir canlıya bilerek eziyet etmez. Sen abartıyorsun sanıyordur. Burada kendisi okursa eminim elinden gelenin en iyisini seninle birlikte yapacaktır. :)

Isınma lambası ve UV lamba aynı anda açık olmalı ve ikiside yazın 12 saat çalışmalıdır . Bu hem bedenen gereklidir hemde psikolojilerinin etkilenmemesi için .

Unutmayın doğada ne ise akvaryumda da o olmalıdır .

Geri