Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

UVB bulamamak

guzelz15

Bronz 3 Üye
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Merhaba herkese. Türkiye'de UVB bulamıyorum güvenilir markalarda. Sizler nereden temin ediyorsunuz? Petshoplar gümrükten ürünleri geçiremediğini söyledi. Bu nedenle amazon gibi bir siteden [/font][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]alışveriş yaparsam gümrükte kalma ihtimalinin olduğunu düşündüm. Son 1 ay içinde Amazon'dan alışveriş yapan ve teslim alabilen [/font][font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]var mı acaba? Önerileriniz nedir? Nereden temin edeceğiz ?[/font]

Cvp: UVB bulamamak

<p>Şu anda Türkiyede çoğu ürün yok. Ben dış filtre için silicatex bile bulamadım. Uvb birkaç tane satılıyor fakat onlar markasız ve 300-400 tl gibi komik fiyatlar yazmışlar. Benim size önerim Türkiyeye tekrardan Exo Terra markalı uvbler gelince almanız.&nbsp;</p>

Normalde sene sonu depo sayım ve muhasebe kayıtları sebebiyle bulunmaz alımların gelişi şubat marta sarkar. Ama şu durumda daha da uzayacağa benziyor. Elde olanlarda fiyat iyice uçmuş. Gümrük vergiside yükseldi. Bu kadar olmasa da onlarda az para etmez. Sene sonuna kadar bekle derim.

Hayvanın kabuk boyu ne kadar?

Kabuk boyları 18 cm. Jbl var şuan piyasada. Reptil jungle kullanan oldu mu daha önce? Temp set ile birlikte alınması gerekiyor sanırım. O da aşırı pahalı.

Jbl reptil jungle uv 190 modeli sadece uygun bu varsa bundan al. Diğerleri yaramaz. Uvb oran 5.0 (%5) olacak.

Bulamazsan eczaneden devit al. Haftada bir damla ver. Yemine damlatıp da verebilirsin. Her iki aydan sonra bir ay verme. Vücut eritsin. Fazlası zararlıdır.

Geri