Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uvb Lamba Aliexpress

yosuntosun

Bordo Bereli
Link Aliexpressden uvb 5.0 13W ampul alacağım sizce alınır mı? Uvb ışınları direkt değilde yansiyarak gelirse zarari olur mu gunde 1 2 saat çalıştırmayı düşünüyorum

AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın! 118,87TL 71%OFF | Sürüngen UVB 5.0 10.0 lamba ampulü Kaplumbağa Kertenkele Yılan Lguanas Isı Kalsiyum lamba ampulü Enerji Tasarrufu Işık Sürüngen Etli E27
Link Aliexpressden uvb 5.0 13W ampul alacağım sizce alınır mı? Uvb ışınları direkt değilde yansiyarak gelirse zarari olur mu gunde 1 2 saat çalıştırmayı düşünüyorum
Bu linkteki daha uygun efe de burdan almış hem ucuza geliyor diğer ilana göre

Tepeden arada cam vs. olmadan 19 cm mesafeden konumlandırın.

Hayvan büyük. Mesafe kısa panikleyip kırabilir. Biraz daha yükseltin. Normali 18-19 cm.

Biraz daha yukarıda olsun sonuçta radyasyon veriyor. Doku hasarı yapar.

Tamam. 42 W yanınca 52 olana geçin daha yüksekten daha geniş alan ısınır. Hayvan büyük.

Tamam. 42 W yanınca 52 olana geçin daha yüksekten daha geniş alan ısınır. Hayvan büyük.
Hocam bende her çeşit lamba var yaklaşık 60 tane ama hiç 52W yok. 10, 15, 18, 25, 28, 40, 42, 72 ve 100W var 72 sanırım çok ısı verir 42W elle hissedilir seviyede düşük ısı veriyor geçen hafta termometrem kırıldığı için ölçemiyorum yenisini alınca ölçeceğim.

72 watt olan tahminimce 25 cm üstü konumlandırılırsa olur gibi yine de ölçmek garanti olur. Tabi lamba da kaldırabilmeli.

72 watt olan tahminimce 25 cm üstü konumlandırılırsa olur gibi yine de ölçmek garanti olur. Tabi lamba da kaldırabilmeli.
Kablo standart 2.5amper duy 660W çanak malzemesini bilmiyorum ama sanırım 72W kaldirabilir. 60Wlik masa lambasi var ama mandalli degil bir sekilde duvara sabitlemeye calisacagim

Altına kitap vs konarak yükseltilebilir. Ben masa lambasını kalorifer peteği üstüne koymuştum. Uv ampul ağır olduğu için mandallı eğiliyor.

Geri