Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

uvb ve ısıtıcı lamba

kenan38

Bronz 4 Üye
Selam arkadaşlar ben bu konularda çok acemiyim.
Yaklaşık bir hafta önce aldım bugüne kadar o fanus gibi birşeyin içerisindeydi.
Ben akvaryumu alırken florasan tipi birşey verdi kapluş için deyince pembe birşey markası da
''submersible fluorescent lamp ''
bu ısıtıyor sanki hayvan biraz kendine geldi ama
güneş enerjisi için birşey gerekliymiş o bu işi de yapıyor mu acaba yoksa ekstra birşey mi almam gerek bilmiyorum ?

Birde bu hayta akvaryum almadan önce bunalım takılıyordu şimdi keyfi yerine geldi sanki hoplayıp zıplıyor ama birşey yemiyor o balık yemi gibi yemlerden napıyım bilmiyorum valla ?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim. Başlıklarda acil yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır.

RE: İmdaattt YARDIIM

kardeş formu biraz araştır gerekli bütün konulara ulaşabilirsin

Kurallarımıza uygun sekılde baslıgınızı duzenleyınız.

öyle ama kardeş bu pembe lamba uv mi ne bilmiyorum ki üzerinde de yazmıyor ne diye aratacağım onu bile bilmiyorum.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

RE: lambalar konusunda acil yardım

o lamba sanırım infrared lamba (elektromanyetik bir ışınım) muhtemelen ısı için kullanılır. yani UVB farklı bir lamba kamplumbağların D3 vitamini sentezlemesi için kullanılıyor bu farklı yani, güneş ışınlarının verdiği vitamini almak için.

Kuru alanı 32 derece yapıyorsa bir sorun yok.

Kullandığınız ürün yanlış bilmiyorsan dalgıç floresan.Uv ışını yayma gibi bir özelliği yok.Isıtmada da normal bir lambadan farkı yoktur.Genellikle akvaryum kapaklarına takılarak aydınlatmayı sağlıyor.Bence ısıtıcı olarak başka bir lamba almalısınız.Tabi benim bilgilerim doğruysa.

Ambalajında vs yazar zaten uv etkısı varsa.Yoksa uv etkısı olan bir lamba almalısınız.

lambayı taktığında kayalara çıkıyor ama yeterli gelip gelmediğini nasıl anlayabilirim bu yeterli değil mi ?

Bir termometre vb yardımıyla kuru alanınızın sıcaklıgını ölçün.30-33 derece ise yeterlidir.

teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için : )

Geri