Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üye Sohbet!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lenin

Altın 5 Üye
Düşüncelerimizi açıkça dile getirebileceğimiz bölüm burası madem.. Bende bi başlık açiyim dedım..
Üye sohbet bölümünde konuların konuşa konuşa sürüklenip uzamasında tuhaf birşey göremiyorum. Başlıkla ilgisiz şeylerde konuşulabilir, adı üstünde, "ÜYE SOHBET"..
Laf Lafı Açar diye bir deyim vardır bilmem bilirmisiniz..
Katı ve saçma kurallar koyarak "iyi yönetici" olunmaz..
Türkiyenin en büyük forumlarına bakın, hepsinde yöneticilerin küfür harici yerlere hiç karışmadığı bölümler vardır. Üyeler rahat rahat sohbet ederler. Burda yaptığınız şey komik geldi bana.. Konuşulan konu başlıktan saptı diye problem yaratmak... Başlık hala orda duruyor sonuçta, isteyen başlıkla ilgili şeylerde yazar, yine başlıktaki konu konuşulur, ama Lafın lafı açarak oluşturduğu konularda konuşulur, rahat bir sohbet ortamı olur herkes keyif alır..
Umarım düşünceler bölümünde düşüncelerimizi açıklamakta yasak deildir.. Kolay gelsin.. ;)

Burada ne yaşadıgınızı bilmiyorum acıkcası, genelde geyik konularla pek ilgilenmedigim için : ) dolayısıyla olan bi olaydan deil, olması gerekenden bahsedebilirim. ben de bir genel kültür forumunda yöneticilik yapıyorum. dolayısıyla bu konulara aşinayım. bizde de geyigin hakim oldugu konular vardır. fakat biz yöneticiler ya da moderatör kadromuz olarak içerigi geyik olsa dahi bir baslık konusunun hüküm sürdüğü topiklerde geyiğin baslık konusunu aştığı durumlara müdahale eder, baslık altına konudan fazlasıyla sapılmamasına dair uyarıda bulunuruz. he, ısrarla konuyu baska boyuta tasıyan biri cıkarsa da özel olarak uyarırız. kavgalar olup kırıcı boyuta gelir ya da uyarılarımıza aldırış edilmezse yaptırım olarak o baslıgı bir süre kitler ve konunun sapmasına belirgin şekilde etken olan konuları sileriz. fakat bu silme işleminde uyarılarımızdan sonrasını hedef alırız. ve akabinde de baslıgın kilidini acarız.bir de lafın lafı acmasına ilişkin "sırf geyik" tadında baslıklarımız vardır, bu baslıklarda bir konu yoktur ve laf lafı acar. hatta bazen cok ilginc tatışma konuları acılır ve bu konuların yeni bi başlıkta tartısılması uygun görülür : )

Forumlar genel konulara yönelik olduğu gibi bu forum gibi özel konulara yönelik de olur. Bir foruma üye olanların o forum ile bağını sağlayan paylaşımın çok olmasıdır. Özel forumlarda bile genel ve konu dışı konuların konuşulacağı bölümler olması o forumdaki paylaşımı ve üyeler arasındaki bağı arttırır. Genel tartışma ve üyeler arası muhabbet bölümleri forumlar için olmaz ise olmaz alanlardır. Belki en ciddi forumlardan olan hukukçulara yönelik mesleki forumlarda bile özel olarak geyik yaptığımız bir çok alan bulunmaktadır. Günün stresini attığımız bu bölümlerde bir çok konuyu serbestçe tartışmaktayız. Hobiye yönelik böyle bir sitede bu yoksa buraya olan ilgiyi azaltır. Lenin haklı laf lafı açar. Eğer laf söyleyip gideceksek bu forum uzun soluklu olamaz.

Tabii tercih ve karar site yönetiminin.

Geyik konularla bende ilgilenmem, geyik yapmadık zaten, hatta felsefe bile denebilir, ama baktımki mesajlar silinmiş.. Düşüncemi yazıyım dedım.. Bana göre yanlış.. Ne gerek var silmeye, katı kurallar koymaya fln? Sohbet bölümü işte adı üstünde.. Rahat bırakılmalı..

Burada bazı başlıklar bırak felsefe gibi ağır konuları çocuk oyunları bile var. Geyik, güncel konular, üyeler arası atışmaların bile olacağı başlıklar olmasında fayda var.

İsmini vermeyeceğim ama üyesi olduğum iki tane hukuk sitesi var orada hukukçulara özel bölümde hakim, savcı, avukat, hukukçular, akademisyenler arasında dönen geyikleri bir bilseniz burası cenaze evi kalır.

Ama dediğim gibi tercih site yönetiminin.

Lenin' Alıntı:
Geyik konularla bende ilgilenmem, geyik yapmadık zaten, hatta felsefe bile denebilir, ama baktımki mesajlar silinmiş.. Düşüncemi yazıyım dedım.. Bana göre yanlış.. Ne gerek var silmeye, katı kurallar koymaya fln? Sohbet bölümü işte adı üstünde.. Rahat bırakılmalı..

Tarçın~ 'ın moderatörlükten çıkma nedeni o günki mesajların silinmesine daha doğrusu uyarısına karşı çıkmamdı.
Tartışmadan sonra Tarçın~ moderatörlükten çekildi ve uzuncada bir tartışma yaşadık.

Konularda konuşabilirsiniz taaki konu aşırı derecede konudan uzaklaşana kadar.En azından şimdilik...Bu konuyu admin ilede konuşacağım ona göre sizede bildiririm....Konuyu açtığınız iyi olmuş bir belirsizlik açığa çıkmış olacak.

Böyle tatsız olayların bir daha yaşanmaması dileklerimle....

Sukaplumbagasi.com herhangi bir forum değildir.
Bize başka forumları örnek göstermeniz mantıksız.
Ayrıca birdaha yöneticiye birşey söyliyecekseniz kelimelerinizi özenle seçin
;)

Sırf geyik diye alt katagori açtım.
Şimdi bu alt katagori harici başka bir yerde laf lafı açarsa..

Kesin ve net olarak söyliyimki siteden kovulur.

İyi günler..

Arşiv.Kural konulmuş ne gerek var düşünceye öneriye (!).
Sırf Geyik...Sağolasın çok yararlı olmuş ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri