Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun fiyatlı ev :(

Tapliş

Yeni Üye
2 hafta önce su kaplumbağası aldım ve plastik kabın içinde ☹️ yazılanları okuyunca çok üzüldüm onu çok seviyorum evini düzenlemek istiyorum. Mümkün olan en uygun fiyatlarla neler yapabilirim. Bu konu hakkında hiiiç bilgim yok yazılanları okudum ama kafam çok karıştı tek tek ne almam gerektiğini belirtir misiniz. Ve İstanbul’da yaşıyorum akvaryum, su ısıtıcı vs kullanmayıp vermek isteyen olursa çok sevinirim 🥹

2 hafta önce su kaplumbağası aldım ve plastik kabın içinde ☹️ yazılanları okuyunca çok üzüldüm onu çok seviyorum evini düzenlemek istiyorum. Mümkün olan en uygun fiyatlarla neler yapabilirim. Bu konu hakkında hiiiç bilgim yok yazılanları okudum ama kafam çok karıştı tek tek ne almam gerektiğini belirtir misiniz. Ve İstanbul’da yaşıyorum akvaryum, su ısıtıcı vs kullanmayıp vermek isteyen olursa çok sevinirim 🥹
Merhaba hangi şehirdesin

Foruma hoşgeldiniz.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Düz dikdörtgen akvaryum daha kullanışlıdır.

Buna su ısıtıcı, kuru alan, ısıtma lambası ve filtre alacaksınız ama önce akvaryumu netleştirin.

Lambayı hemen alın. Bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan hazır yada el yapımı olabilir.

Foruma hoşgeldiniz.

Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Düz dikdörtgen akvaryum daha kullanışlıdır.

Buna su ısıtıcı, kuru alan, ısıtma lambası ve filtre alacaksınız ama önce akvaryumu netleştirin.

Çok teşekkür ederim arkadaşımda akvaryum varmış ondan alacağım yarın , boyutlarını yazarım gerekli diğer şeyleri konuşuruz

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryum geldi ölçüleri
En 25
Boy 40
Genişlik 45

Buna göre nasıl su ısıtıcı almam birde güneşin altında olacak zaten diğer lambaya ihtiyaç var mı
Filtre de önerirseniz sevinirim

Akvaryum geldi ölçüleri
En 25
Boy 40
Genişlik 45

Buna göre nasıl su ısıtıcı almam birde güneşin altında olacak zaten diğer lambaya ihtiyaç var mı
Birde bu akvaryuma iki yavru sığar mı ölçtüğümde 5 cm idi kafası dahil

Akvaryum geldi ölçüleri
En 25
Boy 40
Genişlik 45

Yükseklik hangisi?

Güneşin yani uvb'nin cam arkasından bir faydası yoktur. Tersine akvaryum yosun bağlar.

Akvaryum gün ışığını görecek ama doğrudan güneşe maruz kalmayacak. Şu aşamada sadece ısıtma lambası yeterli.

Siz tetra ht 100 watt alın. 150 litreye kadar akvaryumu ısıtır. Tam batar. Emniyet koruması var ve emsalleri içinde en ucuzu.

8 cm kabuk boyuna kadar akvaryum rahat götürür. Suyu kaçış boşluğunu hesap ederek olabildiğince yükseltin.

Geri