Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vampir yengeç kaplumbağa ile yaşar mı

Mkayra

Bronz 5 Üye
Merhaba su kaplumbağası ile vampir yengeç'i bir arada yaşayabilir mi ? ve osram 6500k ampuller tam olarak ne işe yarar (tartışmayı yanlış yere açmışım)

Cvp: Anlaşırlarmı

Osram 8.5w beyaz led ampulü diyorsanız akvaryumunuzu aydınlatır. Isıtma ampulü falan değil yani.

Kaplumbağa ile yengecin bir arada yaşayabileceğini sanmıyorum sonuçta kaplumbağanın ayağını yengeç sıkarsa ve eğer kaplumbağa büyükse yengeçi yer. Eğer kaplumbağa küçükse ayağı kanar.

K sayısı ampulün renk sıcaklığını söyler.

Birde zaten o yengeç türü akvaryuma uygun değil ki. Paludaryumlarda bakılıyor, az sulu ortamda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
RE: Anlaşırlarmı

Eklem bacaklı hiçbir hayvan kaplumbağa ile bir arada yaşayamaz. Tüm bunlar kaplumbağaların menüsünde olan hayvanlar. Yengecin kokusunu alması içgüdülerini tetikler.

Beyaz ışıkta genelde standard olarak 6500k; sarı ışıkta 2700 k kullanılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam kandela'nın K'sı, ışığın yüzeye verdiği aydınlatma oranı. Sarı daha az aydınlatırken beyaz daha fazla ışık verir.

6500 K dediğin ısıtma ampulü mü?

Cvp: Vampir yengeç kaplumbağa ile yaşar mı

infrared ampul lamba nedir 150 w diyorlar

150w kaplumbağayı yakar. İnfared lambaları genelde geceleri yakıyoruz eğer mavi renkli halojen ampul bulamazsak. Yani normal olarak kullanılmaz sadece geceleri uygun olur o da 40-50w.

İnfrared ampuller spot tip kırmızı ampullerdir. Bunlar dalga boyu en yüksek ampullerdir. Isı oranları çok yüksektir. Bunları kullanmıyoruz. Yumurtayı pişirecek kadar yoğun ısısı var.

Bunu soğuğa bağlı bel, sırt ağrılarında o bölgelere kısa süreli belli bir mesafeden tutuyoruz. Ben bu amaçla 100 wattlığını almıştım tıbbi malzeme satan bir dükkandan lambasıyla birlikte satılıyor, alman malıydı sanırım.

Sen başka ampulle karıştırdın emre.

Şimdi baktımda seramik ampulle karıştırmışım. Bu infared ve seramik aynı zamanda da kümeslerde kullanılıyor aynı ürün farklı isimler sandım ama farklı ürünlermiş.

aksolotl mama olarak ne yer biliyor musunuz?

Fikrim yok ama gecko ve kertenkelelerde canlı cırcırböceği ve yumurtadan yeni çıkmış kurbağa yavrusu verdiklerini youtube da görmüştüm. Bir de bir sitede su katılarak jel haline getirilen bir yem türevi var hangi siteydi hatırlamıyorum juenpetmarkette görmüş olabilirim. Bu daha çok örümcekler için ama bu tip canlılarda yiyebiliyordu diye hatırlıyorum.

Kaplumbağa gibi suda yaşayan amfibik. Belki kaplumbağa yemi yiyebilir. Stick yem pek sanmıyorum ama gammarus olabilir. Çenelerinde kaplumbağalar gibi sert yapı yok.

Axolotllar doğada salyangozlar, kurtlar, kabuklular, küçük balıklar ve küçük amfibilerle beslenirler. Akvaryumlarda artemia, ince kıyılmış yürek veya karaciğer, kültür ortamında üretilmiş solucanlar, kan kurtları, palet balık yemleri ile beslenebilirler.

Bu arada bunlar sanırım soğuk sularda (18-24 derece) yaşıyorlar. Yani yazın fan takmak gerekebilir akvaryuma. Eğer alacaksanız araştırmanızı öneririm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri