Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

vatoz almak istiyorum

vamp_betl

As 1 Üye
arkadaşlar ben yarın küçük bir akvaryum alacağım.vatozların akvaryumun camlarında oluşan yosunlarla beslendiğini öğrendim.küçük birde vatoz almak istiyorum.ama mavi damla akvaryumda yosun oluşmasını engelliyor diye biliyorum ben.mavi damla aldım bugün.ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum.:D vatoz alırsam bebek kapluşumla kavga ederlermi?besleyen varmı?bir de şu mavi damlayı nasıl kullanacağım?markası contra ıchthyo.şimdiden teşekkürler.

selam benim bilidiğim kadarıyla akvaryum litresine göre değişiyor benım akvaryumum küçük bir akvaryum bir damla damlatıyorum yoksa su mavileşiyor..yanlışım varsa kusura bakmayın bende çok yeniyim:)

Buyurun mavi damla prospektüsü. :)

Buradan

Ayrıca kaplumbağalarla birlikte sadece kaplumbağa beslenir. Aksi taktirde hem besleyeceğiniz hayvan strese girer hemde kaplumbağa. Bu konu hakkında araştırmalarım sürüyor şu aralar tatlı su midyesi koymayı düşünüyorum yanına sonuçta o bir yumuşakça ve kaplumbağaların tepkisi fazla olmayacaktır fazla hareket etmediği için.

teşekkürler olacak

Ben vatoz besliyorum ama kaplumbağalardan ayrı beraber beslerseniz vatozu yerler.

Kaplumbağalarda ki mantar oluşumunu engelliyor mavi damla ve dezenfektan olarak kullanılıyor.

medcezir999' Alıntı:
vamp_betl' Alıntı:
teekkürler.

ama benim balığım veya beyaz noktalarım yokki.:|

O yüzden en altta yazan koruma kısmını uygulayacaksınız.

teşekkür ederim.görmemişim orasını.:p

alcatraz' Alıntı:
teşekkürler olacak

Ben vatoz besliyorum ama kaplumbağalardan ayrı beraber beslerseniz vatozu yerler.

benim kaplumbağam 3,5 cm.çok küçük yani.yine de yiyebilir mi?

Kaplumbağalar çok meraklı hayvanlar bu merak vatoz için çok sağlıklı olur mu bilmiyorum.

Bende de aynı mavi damla var.Ben sadece su değiştirirken dezenfektan olarak kullanıyorum.Üstünde her 10 Lt için 1 damla yazıyor.Benim akvaryumda 20 Lt su var doğal olarak 2 damla damlatıyorum.Damlattıktan sonra 1-2 saat suyun maviliği geçsin diye bekliyorum ondan sonra kapluşu suya koyuyorum.O resimde kağıdın en altı çıkmamış, orada damlayı suya damlatırken ''aktif karbon'' ve filitre varsa durdurun yazıyor.Vatoz konusunda hiç bir fikrim yok çünkü hiç kapluşla vatozu aynı yerde beslemedim.Ben de vatoz almayı düşünüyorum , camları çok güzel temizliyor.Kaplumbağanın vatoza ne zararı olabilir ki?

Şimdi yemese bile yakında yer o zaman ne olacak vatoza ayrı bir akvaryumda besliyecekseniz alın.

kaplumbağamdan daha büyük bir vatoz alırsam yiyemez.büyüyünce de zaten alışmış olduğu için ilgilenmez diye düşünüyorum.zaten vatoz da büyür.

Vatoz almıyacaksan çöpçü al hem o filtrenin temizleyemediklerini temizler. :D

vamp_betl' Alıntı:
kaplumbağamdan daha büyük bir vatoz alırsam yiyemez.büyüyünce de zaten alışmış olduğu için ilgilenmez diye düşünüyorum.zaten vatoz da büyür.

Evet kapluştan büyük alırsak yemeğebilir.

Alışma durumunun olması biraz zor :) Bir süredir Pakize ile midye bakıyorum, hala meraktan hayvanı rahatsız ediyor.

Su değişimlerinde damlatmak lazım.Çöpçü ufak bir balık türü.Adı üstünde akvaryumdaki çöpleri yiyor.

Geri