Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Verilebilecek ve Verilmeyecek Taze Yiyecekler

Sık verilmesi kaplumbağanın sağlıgı açısından zararlıdır.Dikkatli verilmesi gerekir.

ben bu gün pişmiş et verdim çok iştahlı yediler bi zararı olurmu yağlı değildi de

Vermemeniz iyi olur, onun yerine yüksek protein içerikli yemleri kullanabilirsiniz, sera raffy-I, sanyu tubifex, açık karides, tetra gammarus gibi.

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş ama bir sorum var havucu nasıl vericem ??

teşşekkürler ama bir sorum olacak yıkayıp kabuğunu soyup rende yardımıyla rendelesem olurmu

Anacharis:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hydrocharitaceae

Havuç verdim ama sadece bir tanesi yedi ama iyi yanı ilk defa elimden yedi :) Öteki pek hoş karşılamadı havucu.Bu arada iceberg verilebilir mi?

benimkiler üzüm yiyor bütün bütün hem de. boğazında kalır ya da kabuğu sindirim sistemini tıkar diye korktum bir daha vermiyorum. bir zararı olur mu gerçekten?

Evet üzümü çok seviyorlar benimkiler de. Çok şeker içerdiği kesin. Ayda bir verilebilecekler arasında. Verdiğiniz zaman da çekirdeği varsa çıkarın ve iki parçaya ayırın en azından.

meyve vereceğim zaman kabuklarını da çıkarıyorum ben.mesela üzümün kabuklarını kesip iki bölerek veriyorum.onun dışında salam,sosis(haşlanmış yada çiğ),çiğ kıyma,salatalık,marul,balık (pullarını kesip veriyorum),konserve ton balığı(yağsız),tavuk(uzun şeritler halinde parçalayarak) veriyorum.ama çiğ kırmızı eti ard arda 3 gün "kesinlikle" vermeyin.yan yüzmeye başlıyorlar ve onlara hiç iyi gelmiyor.ben bu eşekliği yaptım bir keresinde ve düzeltene kadar baya zorlandım.

muza bayılıyor benım kaplumbagalarım birbirleriyle yarışıyorlar resmen ...

Sizinkiler ne güzel yiyor :D Ah birde benimki yese :( Daha alalı 2 gün oldu . ne zaman alışır acaba ? Daha henüz 3 cm ler . Sizinkilerde öylemi ? Bende elimle vermeyi bir deneyeceğim. :D

Geri