Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Veteriner Maceramız :) :(

Cvp: Veteriner Maceramız :) :(

kerberos' Alıntı:
Suyun dengesini bozmaz Derya hanım kısa süre sonra yine dibe çökerler. Ama size söyle bir tavsiye vereyim, suyu döktüğünüz yere bir tabak koyun ve suyun düştüğü nokta tam tabağın ortası olsun. Böylece suyun çarpma şiddeti kuma değilde başka bir zeminde oluyor ve su dağılarak yayılıyor.

Ben direkt 10 litrelik petlerle döküyorum.

Çok teşekkür ederim Umut Bey. Aklıma takılıyordu bir süredir. Dip çekim aleti ile denedim ama yükseklik farkından dolayı o da olmuyordu. Böylelikle hem kumun yerleşimi de dağılmamış olur. Akvaryumumda silis kum olduğu için çok çabuk yer değiştiriyordu suyu boşaltırken.

Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim Derya hanım :)

Bende bu yöntemi bir akvaryum sitesinde görmüştüm. Evet dip sifonuyla olması için temiz suyun akvaryumdan yüksekte olması lazım.

İnşallah düzelir kaplumbağan,bende 2 gündür yapıyorum senin dediğini Leonardo'nun burnu tıkalıydı ya,açıldı tamamen :) Eminim işe yarayacak... :)

Arkadaşlar ben size katılmıyorum. Tuzlu su etki ediyor yan yüzmeye ve enfeksiyona. Melisa tarafından denendi/onaylandı :D Onunda yan yüzüyordu daha dün başladı o düzeldi büyük bir oranda.Burnuda açmış :)

Tuz zaten bir çok bakteriyi öldürmede kullanılıyor :)

Geri