Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Veterinere gitmeden önce neler yapabilirim? :(

martigen

Bronz 5 Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
28
Kaplumbağamda sanırım akciğer enfeksiyonu belirtileri var :( Kabuğunda bir değişiklik yok, iştahında da. Ama biraz durgunlaştı, genelde dipte vakit geçiriyor ve ısıtıcı lambası açık olmadığı zamanlarda bile kuru alana çıkmaya başladı. Uzun süre kalmıyor, çıkıp birkaç saniye durup tekrar suya giriyor. Ya da kenarına tutunup kafasını suyun dışında tutuyor. Bu hali beni çok üzüyor ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum :( Düzenli olarak vitanim veriyordum zaten. Suyun sıcaklığını da yüksettim biraz. Bu aralar ev değiştirme telaşındayım ve maddi açıdan zor durumdayım. Veterinere götürmem çok zor :( Bu durumda başka neler yapabilirim? :(
 
akciğer enfeksiyonun bariz belirtileri sanırım yok bu yüzden akciğer enfeksiyonu olduğundan emin olmamak daha doğru.. özellikle iştahsızlık, yem yememe ve alt kabukta pembelik yoksa akciğer enfeksiyonu olmama şansı daha yüksek.. kuru alana hastayken daha sık çıkarlar ve hemen inmezler zamanlarının çoğunu kuru alanda geçirirler ve gözleri de kapalı olur genelde.. bu yüzden akciğer enfeksiyonuna yönelik tedavi ve uygulamalarda bulunmak da doğru olmayacaktır..
 
Çok teşekkürler. İçim rahatladı biraz. Umarım dediğiniz gibidir, sağlığında herhangi bir şey yoktur. Bu durgunluğu çok üzüyor beni :(
 
rica ederim.. özellikle iştahında bi sorun yoksa sağlığı yerindedir.. bazen mevsimsel olarak durgunlaşabiliyolar ya da tam tersi daha agresifleşebiliyolar.. zaman zaman davranış değişikliği göstermeleri (herhangi bir hastalık belirtisi görülmediği sürece) normaldir.. endişe edilcek bir durum olmadığını sanıyorum..
 
Geri
Üst