Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

veterinere götürdüm

Red_Riding_Hood

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bugün kaplumbağamı nihayet veterinere götürdüm. üst solunum yollarından rahatsız olmuş. kaplumbağanızın kabuğuna ilaç sürüyorsanız sakın sürdükten sonra direk suya bırakmayın ilaç suyla temas edince kaplumbağanız hasta oluyormuş benimki öyle oldu. hatta kaplumbağanıza hiç kabuk sertleştirici ilaçlar bile almanız gerekmez her hafta düzenli olarak kaplumbağanızın kabuğunu fırçalarsanız ve yemeğine devit 3 gibi ilaç damlatırsanız (devit 3ü de çok kullanmayın onu da haftada 2 kere falan kullanın) lambası da oldu mu tamamdır. hava akımına maruz kalırsa da üst solunum yollarından rahatsız oluyormuş. eğer hastalık daha da ilerlerse akciğer enfeksiyonu oluyormuş ve boğularak ölüyormuş. neyse ki benimkinin ileri derece bir rahatsızlığı yok. bana genta göz damlası diye bir ilaç verdiler 10 damla suyuna damlatılıyormuş bir de her gün ağzına 1 damla antibiyotik vereceğim. inşallah düzelir..

Geçmiş olsun veterinere götürmeniz iyi olmuş inşallah çabucak iyileşir.

Geri