Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vitamin

filozof

Altın 2 Üye
Ben kaplumbağa vitamini adlı bir vitamin aldım markası marine neyse sonra ben bu yemi küçük kaplumbağama ve büyüğüne bi türlü yediremiyorum sıvı bir vitamin yeme atınca yemiyor, ağızlarını açmıyorlar yemi görünce ağızını açıyordu büyük olan ama bu aralar nedense halsiz ve gözünü fazla açmıyor ben bunlara nası yedircem ve ayrıca büyüğünün nesi var

muhtemelen vitaminsizlikten kaynaklanan halsizliktir.Gözlerini açamaması ise A vitamini eksikliğinden dolayı meydana gelebilir.Akvaryumda bakıyorsanız ısıtıcınız falan varsa 28 derecede kapluşların hasta olma ihtimali düşüktür.Ayrıca benimki vitamin falan ayırt etmiyor(Yemek olsun yeter diyor:D).Fakat her kaplumbağanın damak tadı ve metabolizması farklıdır.Napın edin vitamin verin onlara diyorum.Yaz olsa güneşte daha fazla tutun derdim ama güneş fazla gözükmüyor gözükse bile havalar soğuk üşütmesinler.Şu kış aylarında vitamin şart
saygılar

başka alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz forumda kabuk sertleşmesi hakkında konularda yazıyordu.. başka vitaminleri denyebilir yemlerine damlatark verebilir ya da sularına su değişimlerinden sonra fazla olmamak şartıyla damlatabilirsiniz.. vitaminli yemler kullanmak da bir çözüm..

halsizlik ve göz açamama dışında alt kabukta pembelik, yem yememe gibi durumlar da var mı?

Geri