Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yabancılarda Akvaryum

Ağustos

Bordo Bereli
https://www.youtube.com/watch?v=sQDepqFLpF4 arkadaşlar benim çok hoşuma gitti hem birkaç kendi yaptığı şeyler var izlemenizi tavisye ederim

Akvaryumu gördüm ne güzel tam sevdiğim gibi bitki çok dedim sonra bizimkileri onun içinde düşündüm, akvaryumun 1 saat sonraki hali aklıma geldi :) bende kendime gedim :)
Kuru alanlar çok güzel tabiki, öyle boruları kullanan biri vardı forumda Şafak'tı galiba.
Güzel paylaşım.

Cvp: Yabancılarda Akvaryum

Ablacım bencede bitkileri paramparça su üstünde görmek kötü bir görüntü olur ama kuru alanlar gayet basit ve kullanışlı alanda kazandırır :) ama gerçekten 3 4 kuru alan yapmış saksılar bitkiler bayıldım .. Birde kuru alanlar arası köprüler vardı çok hoşuma gitti

Hayvanda 1 tane ve musk türü olunca adamın işi kolaylaşmış. O tanka erişkin 2 res koysa neler olur.
Görsel olarak gerçekten çok güzel ama filtrasyon harici temizlik uğraştırır. İyi zaman ayırmalı.

bizimkileri buraya koysak cennete geldik derler sonra bir peyzaj tasarım, ne bitki kalır ne balık. :smile:

Aynen neslihan bende burdan esinlenmiştim :) ama o köşe 3lü gırıs zımbırtılar bulamamstm ıcıme dert olmustu :) ama cok guzel yapmıslar bende hayran hayran izlemiştim :)

videodaki yosun topları orjinal canlı diğer konuda exo terranın yosun topları ile ilgili konu vardı onun gibi. saksıyada file yapması yosunların üzerine yapışıp saksı üstünde tamamen yeşil görüntü yakalamak için.

Tutunmalarınada yardımcı olur Cem Abi .. O ürünün ismi ne abi saksının etrafındaki ?

bu hayvanların tutunması için değil üzerinde yosunların yetişmesi içi kullanılıyor. inci midyelerinde de bu tip ağlar kullanırlar buna yakın alacağın malzeme, binaların dış cephe yalıtımlarında straforların üzerinde sıvayı tutması için kaplanan file malzeme olur. mavi ve beyaz renkleri mevcut. bunlar ipliksidir. videodaki gibi olanlara denk gelmedim. belki yapı marketlerin bahçe bölümünde bulunabilir. tel şeklinde olanları vardı plastiği de olabilir.

Çünkü jakuzideki suyu arttırdım Cem Abi uyurken genelde su altında uyuyor ama tutunması için kenarlarda bu tarz birşey olsa iyi olur diye düşündüm

yaşarcan ben bu şekilde tutunsunlar diye dış filtrenin fazla gelen su çıkış boru parçalarını söküp ısıtıcı vantuzu ile yüzeye yakın konumlandırdım. bu tarz bir şeyde düşünebilirsin. şu an bendeki en ufak bu şekilde tutunup uyuyor.

bu fileye tırnakları uzun olduğu için takılabilir.

Geri