Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yanağının şişliği iniyor?

gözduş123

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın 1aydan beri yanağı şişti yanağının büyümesini bekliyorduk bu sabah baktığımda yanağı biraz inmişti bu iyileşiyor anlamına mı geliyor?

Cvp: Yanağının şişliği iniyor?

Veterinere göstermenizi öneririm. Şişin sebebi nedir?

yanağın şişliği kulak enfeksiyonunda olur. gentagut damla alıp kuru alana çıktığında damlatın.

Kulak enfeksiyonu olmuştu 1 aydan beri yanağının büyümesini bekliyoruz veterinere gidip aldıracaktık ama inmiş
bu ilk hali
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/12/x/fdr8m.jpg[/url]*
bu sonraki
[url=http://bit.ly/c25MCx][img]mailto:/12/x/fdr99.jpg[/url]*

Gene veteriner görmeli. Bu şekilde durması uygun değil.

Siz daha öncede kaplumbağamın yanağı şişti diye konu açmıştınız ordada size veterinere götürün demiştim. Hala da diyorum. Kaplumbağalsrın mimikleri olmadığı için siz anlamazsınız acı çektiğini, ama şuabda canı çok yanmakta. O öyle kendi kendine geçebilecek bişey değil

Veterinere gösterdik zaten.O da kafasını içeri sokamayıncaya kadar bekleyin sokamadığı zaman alınmalı demişti onu bekliyorduk bizde :/

O şişliğin neden oluştuğunu anlamak için röntgen çekilmesi lazım öncelikle. Orta kulak iltahabıda olabilir, yağ bezeside , timörde. Sebep öğrenildikten sonra tedaviye başlanmalıdır. Kafasını içeri çekemediği zaman alırız diye birşey yok ,bilgisiz bir veterinere denk gelmişsiniz. Başka bir veterinere götürmenizde fayda var gözde hanım

Biohazard' Alıntı:
O şişliğin neden oluştuğunu anlamak için röntgen çekilmesi lazım öncelikle. Orta kulak iltahabıda olabilir, yağ bezeside , timörde. Sebep öğrenildikten sonra tedaviye başlanmalıdır. Kafasını içeri çekemediği zaman alırız diye birşey yok ,bilgisiz bir veterinere denk gelmişsiniz. Başka bir veterinere götürmenizde fayda var gözde hanım

Her kelimeye tamamen katılıyorum. Hayvana yardımcı olacak başka veteriner bulunmalı. Bilgisi olmadığını söyleyemeyen veterinere güvenilmez.
Veterinerin diyeceği şu olmalıydı; ben kaplumbağalar konusunda fazla derin bilgiye sahip değilim. Şuraya yada buraya gidin demeliydi.
Hemen başka veterinere göstermeniz gerekiyor.

Geri