Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yanına arkadaş alsam.

paolo nutinitr

Altın 2 Üye
Paolo'nun yanına arkadaş alsam bana karşı asosyal olur mu?Ve artık Paolo 5 cm'e yaklaştı.Akvaryum küçük onun yerine 20 ltlik saklama kabı alsam olur mu? :) :) :)

Cvp: Yanına arkadaş alsam.

Yanlış bilmiyorsam öyle birşey söz konusu olmaz yani size karşı yine aynı ilgiyi gösterir. Diğer kaplumbağayla ilgilenmezmiş pek.

Kaplumbağalar büyüdüğünde kavgalar olursa ayırabilecek ve her ikisine de yeterli imkanları sağlayabilecekseniz alın.
Diğer türlü tek kaplumbağa her zaman daha kolaydır.

Bende öyle düşündüm ama kaplumbağalar herhangi bir arkadaşa ihtiyaç duyar mı?Bu arada Paolo'nun durgunluğu geçti eski haline geri döndü.Ama hala neden öyle yaptığını anlamış değilim.

kaplumbağalar her hangi bir arkadasa ihtiyac duymazlar. onun yerıne saklabı kabı almanız daha yararınıza olacaktır.

Kapluşlar asosyal hayvanlardır. Arkadaş ihtiyacı duymazlar. Ama bakım koşullarınız uygunsa ve ikisine de bakabilecekseniz yanına arkadaş alabilirsiniz :)

bnde çakal'ın yanına aldım arkadaş,2 side minicikler daha :),acaba çakal'ın arkadaşını pet shop'a gerimi versem ? Kavga eder diyorsunuz bu kavgalari onlemek için,birde bişey sorucam arkadaş ilgisi azalirmi falan demiş,kaplumbağalar muhabbet kuşlari gibi falan ilgimi gösteriyorki ?
Ben alali bugun 4.gün masum masuk yüzüyo anca ne yanima geliyo ne başka bişey yapiyo :)
Ya yuzuyo yada ısıtıcının ustune cıkıp uyuyo :)

Aldığınız bir havyanı geri petshopa vermek doğru bir davranış değil.

Kaplumbağalar sosyal hayvanlar değil, arkadaşlı veya arkadaşsız davranışlarında bir değişiklik olmaz size karşı.

Cvp: Cvp: Yanına arkadaş alsam.

kerberos' Alıntı:
Aldığınız bir havyanı geri petshopa vermek doğru bir davranış değil.

Kaplumbağalar sosyal hayvanlar değil, arkadaşlı veya arkadaşsız davranışlarında bir değişiklik olmaz size karşı.

2 kaplumbağa için daha büyük bir akvaryum gerekiyor,bu sebeple dedim,yoksa ikiside gayet şirin :D,ve petshop'a vermek niye doğru bir davranış değil,sonuçta geldiği yer orası,orada akvaryumda yaşıyor hatta bnm sağlayabileceğim şartlardan daha iyi şartlarda.

Sürekli ortam değişikliği hayvanlar üzerinde stres kaynağı oluşturur. Ayrıca bakamayacağınız hayvanı almamalısınız. Bir hata yapıp aldıysanız bile ona imkanlarının el verdiği sürece zaruri bir durum yoksa bakmalısın. Hayvan alıp geri aldığın yere vermek etik bir davranış değil.

Carrefourda 137 litrelik bir saklama kabı görmüştüm 39 tl...

Cvp: Cvp: Yanına arkadaş alsam.

kerberos' Alıntı:
Sürekli ortam değişikliği hayvanlar üzerinde stres kaynağı oluşturur. Ayrıca bakamayacağınız hayvanı almamalısınız. Bir hata yapıp aldıysanız bile ona imkanlarının el verdiği sürece zaruri bir durum yoksa bakmalısın. Hayvan alıp geri aldığın yere vermek etik bir davranış değil.

tabi haklısın ama büyüdüğü zaman dha büyük sorun olur diye söylüyorum,yoksa çok şeker :D
tabi bnde bi akvaryum var aslında büyük,10 15 lepistes var,1 çöpcü bide vatoz var orta boy.Şöyle bişey geldi aklıma,acaba balıklara küçük bi akvaryum alsam,çakal ve şeref'i büyük akvaryuma koysam diye bir düşünce geldi aklıma,akvaryumun fotosunu koyarım 11 12 gibi

Eğer o canlının sorumluluğunu aldıysanız geri vermeniz doğru olmaz. Alanları geniş olduğu sürece ve karınları da doyduğu sürece bir sorun olmaz :)

bence bir tane daha almayın çünkü alan yetersiz geldikçe ilk gelen yeniye saldırabiliyor.Ayrıca size olan ilgisi değişmez çünkü akvaryumda pek ilgilenmiyorlar birbirleriyle.Bence tek baksanız daha iyi olur.Kaplumbağaların yaşamına daha uygun.

Geri