Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yapacağım kuru alan için(yardım)

BatuhanDem

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar merhaba,

Yeni yapacağım kuru alan için 1 adet cd kabı,2 adet torpido kaydırmaz ve 1 adet antibakteriyel slikon temin ettim şimdi sadece yapıştırmak kaldı fakat sorum şu ;

Halen torpido kaydırmazı ve cd kabını birleştiremedim çünkü malum slikonu açtıkmı hemen tüketmek lazım diye biliyorum ben.

Sorum şu ki cd kabı ve torpido kaydırmazı başka bir yapıştırıcı ile yapıştırsam uygun olurmu ?

Cvp: Yapacağım kuru alan için(yardım)

Hayır bence olmaz yapıştıramadıysanız bir adet akvaryum silikonu daha lazım olacak.Çünkü kaydırmaz ve cd kabının bir kısmı suya gireceği için zararlı olabilir.

elime giysem bir eldiven akvaryumu guzelboşaltsam önce cd ıle kaydırmazı yapıştırsam sonra hemen akvaryuma monte etsem ?

Evet dediğiniz gibi ama akvaryum silikonu kullanmalı aksi takdirde kaplumbağanız hasta olabilir veya ölebilir.

Akvaryumuma kuru alanı yaptım biraz beceriksizim kabul ediyorum slikonu fazla kaçırdım torpido kaydırmaz arasındakı boşluklardan az az çıktı slıkonlar acaba kaplumbağamın bunları yeme ıhtımalı varmı ?

Geri