Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yardımcı olabilir misiniz?

gebeskaplumba12

Yeni Üye
Su kaplumbağamı yeni aldım öğrenci olduğum için ona fazlasıyla iyi bir ortam sağlayabilecek durumum yok. minik bir akvaryum, yemi ve vitaminlerini aldım. Lakin aldığımdan beri yem yemiyor ve halsiz gibi. yürümüyor ya da yüzmüyor sadece elime aldığım zaman hareketleniyor. Ne yapmam lazım bilmiyorum çok endişeleniyorum yıllardır istediğim birşeydi, kaplumbağamın ölmesini istemiyorum. Ha bir de, ara sıra elime aldığımda ağzını açıp kapatıyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan sadece ele alınca mı ağzını açıyor yoksa normalde de yapıyor mu? Yapıyorsa ne sıklıkta?

Su ısıtıcı ısıtma lambası ve kuru alan lazım. Tüm bunlar metabolizmasını canlandırır üşümesini önler, bunlar olması zorunlu donanımlar.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri burada mevcut.

Geri