Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yardımınızı bekliyorum

Kacaktospik

Altın 5 Üye
Bugün babam prenses balıklarının olduğu akvaryumun suyunu çeşme suyuyla değiştirmiş. Hayvanlar teker teker ölmeye başlamışlar tabi. Farketmemle suyu arıtıcıyla değiştirdim biraz canlandılar daha iyiler filtre olarak kardeşim bunu almış bugün
mailto:/sobo-wp--320f-internal-ic-filtre-u-13777?gclid=Cj0KEQiAsf_BBRDMpoOHw4aSq4QBEiQAPm7DLzR8Cb42ppkHHICgdNWnI3pW2FOpVfYXl0N_PPg-D20aAjw68P8HAQ
Şuan pek su yok elimde o yüzden bu yatar şekilde çalışıyorsa şimdi çalıştırmayı düşünüyorum hayvanlara bir faydası olur belki

yatar sekilde calisir mi acaba hicbir bilgi bulamadim

Hava kabarcigi vermesi lazim yoksa baliklar ölür yatayda olur yeterki hava borusuna takip akvaryum disina sarkitin.

Cvp: Yardımınızı bekliyorum

yatay olarak çalışması muhtemel, su bu motorlarda soğutma işlemini görüyor o yüzden tamamı su içinde olmasına dikkat edin

Allah bilir ama hepsi dibe cökmüs ümitsiz hocam, yarına kalanlarda ölür. Baba soğuk çeşme suyu eklemiş hayvanlar ısı değişiminden, klordan ve havasızlıktan bu duruma düşmüşler. Ben çok tecrübeli değilim amatör olarak uğraşıyorum bu hobi ile ama belki suyu oda sıcaklığında dinlenmiş veya hazır su ile değişim yapıp, yeterince yükseltip, ısıtıcı ve hava kabarcığı veren filtre takarsanız 1-2 tanesi kurtulabilir.

Filtreyi taktım suyu yükselttim ısıtıcıyı taktım şuan 5 tane kesin öldüğünü düşündüğüm var. Diğerleri uyuşuk ama yüzüyor, canlandılar. Temiz su iyi geldi ama kurtaramadıklarım da oldu tabi :( inşallah tamamen iyi olurlar

Bende şimdi farklı ısıdaki su ile mi değişti diyecektim yazmışsın. Isıtıcı yavaş gidiyorsa kaplumbağaların ısıtıcısını fişini çekip soğumasını bekleyerek hemen Bu akvaryuma tak. Çift ısıtıcı çabuk ısıtır. Sanıyorum 24 derecede durmaları lazımdı. Sen 25 derece yap.

Sularına 1 damla metilen damlat. Bu rahatlatıp kalp atışlarını yavaşlatır.

Bir de jbl biotopol alıp sularına uygun oranda damlat.
https://www.jbl.de/?lang=tr&mod=products&func=detail&id=2316

Hayvanları o hale getiren esas etmen su ısı farkı

Kaplumbağaların ısıtıcısının ayarını bozma dereceden bak uygun ısıya gelince fişini çekip soğuduktan sonra sudan çıkarıp kaplumbağalarınkine takarsın.

Öldü dediklerin bir süre daha suda dursun. Ama kıpırdama belirtisi yok ise çıkarırsın. Solungaçlarına dikkat et. Kıpırdama yok ise ölmüşlerdir.

Sıcak su ekleme o da şok yapar. Isıtıcılar suyu ısıtsın.

abi kaplumbagam boluda kaldi ben istanbuldayim isitici da yok haliyle :( isitici yine iyi calisiyor diye dusunuyorum oldu dediklerimi atmadim beklicem biraz daha. tesekkur ediyorum destekleriniz icin
not: bazen harflerde sorun olusuyor kusura bakmayn

Zaten en üzüldüğüm şey de bütün malzemelerimin bolu'da kaçağın yanında kalmasıydı. Metilen bile yoktu gözlerim aradı. Buraya da bir şeyler almak lazımmış belli oldu.

Şebeke suyu kullanılırsa biotopol olsun. Metilen mavisi ve beyaz benek hastalığı için kullanılan bir ürün vardı su değişimi sonrası damlatmak hayvanları korur. Tabi ölçüsünde fazla değil.

Harfler okunmayacak şekilde olduğunda ben düzeltiyorum.

Filtre hava kabarcığı vermiyor sanırım. Gerçi verse de çok az oranda verecektir. Hava motoru alıp hortum ile kum altından hava taşına bağlayarak gerekli oksijen sağlanabilir. Hatta dağıtıcı ile birkaç noktadan kabarcık çıkarttırabilirsin. Alırken orada denet bak sesi yüksek olmasın. Çalıştırdıktan bir süre sonra fişini çekip bak su geri basacak mı. Bu elektrik kesilirse olabilecek hadise su odaya akmasın. şayet böyle birşey olursa hava motoruna, hortumu takıp akvaryum üstü hizasındaki noktadan kesip araya çek valf takarsın. Tabi hava motoru almayı düşünürsen yapılacak şeyi anlattım.

5 tane öldü, 11 tane yaşıyor kurtaramadıklarım oldu

Geri