Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yarım elma gönül alma

vicdan

Bronz 2 Üye
sevgili arkiler:D
bir arkadaşım benle konuşmuyor.:( ben de onla barışmak için msn nicki arıyorum. ancak hiçbiryerde bulamadım. orjinal nicklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. :D

Birini Kırmak...

Bazen insan, istemeden, bilmeden hayatında en değer verdiği kişiyi kırar.
Bilirsiniz.
Pişmanlığı fayda etmez.
Geriye dönemez.
Acı verir.
İçi acır.
Kırmıştır, kırılmıştır.
Göze alamayacağı şey yok zannettiği bir dostluğu, bir sevgiyi belki bir birlikteliği parçalamıştır.
Güzelim Çin vazosu kırılmıştır.
Yapıştırırsın su sızdıracağını bile bile,
Bakmaya kıyamadığın, artık yaralıdır.
Ağlamak istersin, ağlayamazsın,
Bilsen gözyaşların bir şeyleri tamir edecek, belki de seller akıtırsın, ama gözyaşları iyi bir yapışkan değildir, bu yüzden o yaşlar içinde erir gider.
kalbin acır, ama elinden bir şey gelmez.
Yalvarırsın günlerce, belki de düne kadar varlığını bile reddettiğin yada sonsuz inandığın tanrıya, bir şans, ne olur bir şans daha diye.
Sevdiğinin bir gülüşüne, bir nidasına, sana taktığı bir sıfata yerlere kapanmaya hazırsındır. Oysa o sessiz kalır.
Sessizliği üstelik sessiz bir sessizlik değildir.
Konuşur seninle, sohbet eder, seni, yaşamı paylaşır.
Ama sessizdir işte.
Anlarsın.
Uzaktır, uzaklaşmıştır.
Geri getiremezsin.
Dokunamazsın.
Bir mucize beklersin. Bir adım, bir gülüş, bir sıcaklık, tıpkı eskiden kalan ama eskimeyen bir yakınlık.
Ve eğer içindeki çocuğu öldürmemişsen, belki o mucize gerçekleşiverir.
Kırılgan ama eskisinden daha sağlam, yeni bir başlangıç yaparsın.

Çok yakın arkadasınsa bunu mail olarak at:D ama yakınsa;)

vay be bunu sen mi buldun? sen bulduysan böyle yeteneklerin olduğunu bilmiyordum. ancak benle küs olan arki, biraz asi bir tip! hareket çekmek gibi!!

Bunu bi siteden buldm bu kadar yetenekli değilim:D
O zaman bırak küs kalsın;)

küs kalsın da benle dalga geçiyor. her lafıma maydonoz oluyor, önceden onla iyi arkadaştım... ama yine de internette birşeyler aramakta benden daha iyisin ;)

Takma ya kendi çapında eğleniyor işte:) kale alma bırakacaktır:D
Evet daha iyiyim mütavazilik edemicem bu konuda:p şaka tabiiki sende öylesindr habern yoktr:D:)

Geri