Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yaş 2 kaplumbağa yaşamı

filozof

Altın 2 Üye
Kaplumbağamın yaşını saptayabilme gibi bir şansım varmı büyüklüğü bakıma göre değişir mi? büyük bir kaplumbağanın küçük bir kaplumbağayla yaşamasında sorun oluşabilir mi?

Kaplumbaganın yasını bulmanın imkansız olduğunu düşünüyorum sonuçda ne zman doğduğunu bilmiyoruz:) Büyüklüğü bakıma ve akvaryumun boyutuna göre değişir..Büyük kaplumbaganızın küçük kaplumbaganıza zararı dokunmuyorsa(kavga gibi)sorun oluşmaz heralde=):)

küçük olan mercimek fıstığa yavaş yavaş alışıyor ama fıstık bazen mercimeği hiç takmıyor onun üstünden bile geçiyor bu da çok komiğime gidiyor yavaş yavaş alıştığını hissediyorum... fıstığın yaşıyla ilgili bildiğim tek şey bir buçuk yıldır beslediğim

Sorun oluşacağını düşünmüyorum:)
1,5 yıl demek.. Ne güzel kaplumbagalarınıza uzun ömür dilerim:)
Bende besleyeli 7 ay oldu.Aldığımda diğer kaplumbagalara göre daha büyükdü su an 1 yasında olduğunu tahmin ediyorum ama tahmin tabii:)

saolun fıstıkı bayağı bir önceden almıştım hiç farketmedim büyüdüğünü bi baktım ki o kadar zaman da 4 kat büyümüş resmen çok şaşırdım demek ki bizimki de bu kadardı dedim

aslında pek sayılmaz ona 1.5 yıldır cam fanusda bakıyordum ama artık güzel bir yuvası var ısıtıcısı dinlencek alanı... bunu yapmakla iyi yaptım

Büyük kaplumabağa ile küçükler birlikte iyi yaşıyorlar ama yemek zamanı = KAOS :)

yaşlarını yumurtadan çıkış tarihlerini bilmeden net olarak hesplayamazsınız.. petshoplarda satılan ufak yavrular yaklaşık 3 aylık oluyor... aldığınız zamana 3 ay daha ekleyerek yaklaşık olarak kaç yaşında olduğunu bulabilirsiniz.. kaplumbağaların büyümesi beslenmelerine, bulundukları akvaryum büyüklüğüne, bakım şartlarına vb pek çok etkene bağlıdır.. tüm bunlar kaplumbağanın büyüme hızını etkiler.. bu yüzden kimi hayvan daha yaşlıyken daha ufak olan bir kaplumbağadan boyca küçük olabilir..

yavru ve erişkinlerin bir arada beslenmesi de çoğunlukla sorunlara hatta yaralanmalara bile varabilmekte fakat bazı durumlarda oldukça iyi anlaştıklarıda görülüyor.. biraz da kaplumbağanızın yapısı ile alakalı bir durum yani..

Aynı konuda yine birşey sorcam:

Küçük birde büyük kaplumbağam var küçüğü fazla yem yemiyor bunun büyükle alakası varmı bilmiyorum ona hiç birşey yapmıyor ama yemini yiyor bunun için bir şey yapabilir miyim?

Geri