Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yaş kaç arkadaşlar

Forumdaki her üyenin kim olursa olsun kendisinin açıklamak istemediği bir şeyi, bir başkasının o kişi hakkında 3. ağızlardan öğrendiği, duyduğu yalan yanlış şeyleri sorgulayıp araştırmadan burda o kişiden izinsiz söylemesi etik değildir ki bana göre görgüsüzlük sayılır. Kimse birbirinin hakkındaki şeyleri araştırıp burada yazarak çeşitli şeyler adına kar sağlamaya ya da başkalarını yıpratmaya çalışmamalı bence. İsteyen kendi yaşını ya da kendisiyle ilgili bir bilgiyi açıklar ya da açıklamaz o sadece o kişiyi bağlar bunun dışında başkalarının hakkında yalan yanlış yapılmış yorumlar, kulaktan duyma laflar nedeniyle herhangi bir üyemizin canının sıkılmasına izin veremem asla Ecem e bu konuda sonuna kadar katılıyorum ve gerekeni de yaptığını düşünüyorum zaten.

Ufak bir dipnot olsun konu altındaki mesajlara da aydınlatıcı olması dileğiyle. İyi paylaşımlar.

Ben de sana katılıyorum Cihan çünkü benim yaşımı başka biri yazsaydı burada sinirlenirdim doğal olarak... Herkes kendisi hakkındakileri söyler ya da söylemez, eğer bir başkası onun yerine izinsiz söylerse de özel yaşamın gizliliğine aykırı olur ki bu da insan hakkına da yasalara da aykırı olur kanımca..

Yok zaten yazma durumu olmadı da sadece başka bir yerden (kişinin kendi isteği bilgisi onayı olmadan) öğrenilen duyumlara dayanarak ortaya atılan yaşını biliyorum zaten sen söylemesen de gibi bir mesaj vardı onu görünce aklıma geldi özellikle o mesaja ya da o mesajın sahibi üyeye değil yani yazdıklarım genel anlamda bir bilgilendirme olsun diye yazma gereği duydum. Evet çok doğru demişsin Kübra teşekkürler.

Forumda kısaltmalar yaparak konuşmak zaten yasak :) Güzel türkçe kullanmaya özen gösteren bir site ;)

Geri