Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yaş?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kral

Altın 5 Üye
Katılım
28 Eki 2008
Mesajlar
226
kaplumbagamın yasını neresinden öğrenebiliriM? ha bi de kaplumbağam için sıtına kadar mı su koycam yoksa?
 
yaşını yumurtadan çıkış tarihini net olarak bilmeden kesin olarak öğrenemezsinz.. yaş konusu ile ilgili forumda biraz bilgi olcaktı yaklaşık olarak bulablrsniz ancak.. su miktarı ise akvaryumunuz el verdiği ölçüde fazla koyabilirsiniz. ne kadar çok su olursa onlar için o kadar geniş yaşama alanı demek..
 
genelde petshoplarda satılan yaklaşık madeni para kadar olan kaplumbağalar 1-3 aylık arası oluyor.. buna göre yalklaşık bir yaş hesabı yapabilirsiniz ne zaman aldığınızı da biliyorsanız.. bunun dışında boyuna göre fln yaş tahmini yapmak doğru değildir.. çünkü kaplumbağanın bakım şartları beslenmesi vs ne kadar iyi olursa gelişimi de o kadar iyi olcaktır.. yani 1 yaşında 10cm kaplumbağa olabilceği gibi 4-5 yaşında 7-8 cm de olabilmekte.. bu yüzden yaş tahminini yumurtadan çıkış tarihine göre net olarak ya da aldığınız tarihe göre yaklaşık olarak bulabilirsiniz.. bunun dışında bir şekilde yaş tahmini yapmak doğru olmaz.. forumda yazanlar da zaten bunların bir özetiydi belki silinmiş de olabilir eskiden vardı bu konuyla ilgili bir yazı.. umarım yardımcı olabilmişimdir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst