Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavaş gelişim

yagmuredasen

Bronz 4 Üye
2018de aldığı 2 kaplumbağam var. Bir dişi, bir erkek. İkisi de aynı boyutlardaydı ancsk şimdi dişi eve geldiğinin 2 3 katı boyutundayken erkek olan hemen hemen hiç büyümedi. Kabuğu ince ince soyuluyordu bu durum düzeldi 4 ay önce kabuk attı. Beslenmesine dikkat ettiğim halde neden bu kadar yavaş gelişiyor metabolizmasıyla mı alakalı yoksa bir sıkıntısı olabilir mi? 1 haftadır kuru alanda çok uzun süre kaldığını fark ettim. Yazdan kışa geçerken hava değişiminden çok hızlı etkilendiği için ısıtıcıyı şimdiden 29da çalıştırdım.2 3 günde bir ilk yemini devit3le veriyorum. Uv ışığı olsa da sıcak saatlerde balkonda güneşlenmesini sağlıyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaplumbağaların bulunduğu ortamın yeterliliğine, yediği yem çeşitliliğine (mineral ve vitamin alımında yeterlilik) göre gelişimi hızlı yada yavaş seyreder.

Bunlar harici hayvan hasta ise veya 10 cm civarı cinsel gelişim sürecine girerse boy uzaması durur.

Erkekler cinsel gelişim öncesi biraz daha hızlı büyürken dişiler cinsel gelişim sonrası erkeklere göre daha hızlı büyür.

Plaka atımı büyüdükçe olur. Senede bir veya iki defa. Gensel bir arıza olması durumunda nadir hayvanda boy uzamaz ufak kalır.

Suyu 28 dereceye sabitle. Uvb var ise Devit verme, fazlası zararlıdır. Hayvanı dışarı çıkarma hasta edersin buna gerek yok. Uvb ampul güneşin vereceği etkiyi veriyor zaten. Isıtma 32 derece olacak.

Hayvanda halsizlik, iştah kaybı varsa ve kuru alanda fazla duruyorsa üşütmüştür.

cem' Alıntı:
Kaplumbağaların bulunduğu ortamın yeterliliğine, yediği yem çeşitliliğine (mineral ve vitamin alımında yeterlilik) göre gelişimi hızlı yada yavaş seyreder.

Bunlar harici hayvan hasta ise veya 10 cm civarı cinsel gelişim sürecine girerse boy uzaması durur.

Erkekler cinsel gelişim öncesi biraz daha hızlı büyürken dişiler cinsel gelişim sonrası erkeklere göre daha hızlı büyür.

Plaka atımı büyüdükçe olur. Senede bir veya iki defa. Gensel bir arıza olması durumunda nadir hayvanda boy uzamaz ufak kalır.

Suyu 28 dereceye sabitle. Uvb var ise Devit verme, fazlası zararlıdır. Hayvanı dışarı çıkarma hasta edersin buna gerek yok. Uvb ampul güneşin vereceği etkiyi veriyor zaten. Isıtma 32 derece olacak.

Hayvanda halsizlik, iştah kaybı varsa ve kuru alanda fazla duruyorsa üşütmüştür.
İştah kaybı veya halsizliği yok.
Kabuk boyu 12-13 cm.
Dediğiniz gibi devit vermeyi kesicem, çok nadir annem haşlanmış et veriyor ben de arada marul salatalık vb sebzeleri vermeye dikkat ediyorum.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri