Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kaplumbağalar

humeyra29

Yeni Üye
Merhabalar, iyi günler. Bugün petshopa kaplumbağam için yem almaya gittiğim sırada minik neredeyse 1 TL boyutunda yavru kaplumbağalar gördüm. Petshoptaki abi ilgimi fark edince kaplumbağaların bir süredir yemek yemediğini, nasıl iyileşebileceklerini sordu bana. Ben de küçük plastik fanusların onlar için çok zararlı olduğunu ve orda durmamaları gerektiğini söyledim. Bu kaplumbağaların (yaklaşık 8 taneydi) ne kadar büyüklükte bir akvaryumda bakılması gerektiğini ve iştahlarının tekrar yerine gelmesi için neler yapılması gerektiğini söyleyebilir misiniz acaba?

Ekli dosyalar

• 20231206_161924.jpg
    20231206_161924.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 13
Akvaryum içinde mümkünse pürüzsüz bir kaya kuru alan yapılarak. Üstlerine lamba konumlandırılabilir. Isı metabolizmalarını canlandırır.

Ağızlarına da vitamin damlatsın. Yem yiyene kadar günde bir damla. Bu canlandırıp iştahlarını artırır. Böyle bir sistem kurarsa alacak kişilerde bakıp ona göre daha bilinçli olarak akvaryum ve malzeme alacaktır. Yani akvaryum ekipmanda satacaktır. Masraf görmezse su ısıtıcı kullanması da iyi olur.

Nefes almada zorlanma hırıltılı nefes alıp verme varsa eczaneden gentagut göz damlası alıp sabah akşam birer damla damlatsın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürsün.

Tamamdır, çok teşekkür ederim. Yarın petshopa uğrayıp söylediklerinizi ileteceğim.

Vitamin derken hangi vitaminler acaba? Petshopta bu vitamini görüp fotoğrafını çekmiştim bunlar olur mu? Ona göre söyleyeyim abiye.

Ekli dosyalar

• 20231206_161730.jpg
    20231206_161730.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 3
  • 20231206_161733.jpg
    20231206_161733.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 3
Geri