Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kaplumbağam hasta oldu

tuzgor

Bronz 5 Üye
Katılım
12 Tem 2010
Mesajlar
22
Forum üyelerinin yardımları sayesinde anladığım kadarıyla kaplumbağam akciğer enfeksiyonuna yakalandı. Monodoks adlı ilacı aldım fakat aklıma şöyle bir soru takıldı. İnsanlarda kullanılan bu ilaç bir yavru kaplumbağ için ağır olmaz mı? Ayrıca 2 sorun daha ortaya çıktı. Gözlerinin üstünde sanki bir tabaka var, bir perde inmiş gibi ayrıca bir kaç kere önceden yediği yemleri dışkı olarak çıkardı ve bugün hiç yem yemedi.
 

tuzgor

Bronz 5 Üye
Katılım
12 Tem 2010
Mesajlar
22
RE: Yavru kaplumbağa, lütfen bakın

Kapsülün yarısını suya döktüm, umarım bir zararı olmaz yavru için. Durumu kötüye gidiyor bu yüzden bekleyemedim ve ilacı kullanmak zorunda kaldım :/
 

VamPrelLa

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
1,815
RE: Yavru kaplumbağa, lütfen bakın

Bu ilacı veterinerlerde öneriyor imkanınız varsa veterinere gitmek daha iyi ama gitmeninz mümkün değilse ve kaplumbaganzn hasta olduğuna eminseniz bu ilacı kullanmanız daha iyi:)
Gözleri içi bu linki inceleyin
mailto:/forum/goz-kapanmasinin-sebepleri-t-342.html
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
937
RE: Yavru kaplumbağa, lütfen bakın

Mümkünse veteriner bulun kaplumbağadan anlayan... Götüremezseniz tek çare monodoks. Ağır bir ilaçtır ama kurtarıcıdır. Tabi ikinci kez hastalanıp yine kullanılırsa ağırlığına dayanabilir mi bilemem. İlk kullanımda genelde sorun çıkmıyor durumu aşırı kötüleşmemişse... Ölmesini ya da daha da kötüleşmesini beklemektense ilaçla şansı denemek iyidir...
 
Üst