Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kara kaplumbağası buldum

anonim09

Bronz 5 Üye
Sokakta yürürken yavru kara kaplumbağası buldum. Şimdilik onu geniş bir kaba toprak, cimen, domates ve suyla ooydum. Bizim sitede kaplumbağalar var. Büyük ihtimalle onların yavrusu. Tüm siteyi aradim ama bulamadım. Bulursam yanına koycam öylece dururlarsa geri alıcam. Acayip minik bir şey.

6 cm'den küçükse tutabilirsiniz. Ayakaltı bir yerde en azından çocuklar ve kuşlar dalaşmasın. Sonra insanın az ya da olmadığı yeşili bol bir yere bırakabilirsiniz. Yalnız eylülden evvel bırakın ki hayvan yağ depolayıp kış uykusuna hazırlansın yuva bulsun.

Marul yeşillik bölünmüş salatalık vs. verebilirsiniz. Meyve türleri olabilir. Kara kaplumbağaları bitkiden suyu alır. Ama çok sıcak zamanlarda su içtiği de olur.

Çimen yada kurumuş hali varsa bunu biraz topak hale getirin altına girip saklanır. İnsanla teması olmadığı için bu tedirginliğini bir parça alır.

Geri