Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağa yemi hakkında

rrtr

Yeni Üye
Merhabalar,sitedeki tavsiye üzerine Yavru su kaplumbağama OMEGA öne juvenile adlı yemden aldım.Daha önce ki 3 gün gammarus ile besliyordum.Yem ile bugün ulaştı küçük toplar halinde ve çok sert elimle ezmem imkansız.Akvaryuma attığımda sadece ağzına alıp tükürdü ve sonra da hiç dokunmadı yemesi çok zor gibi çünkü çok sert.Skt 12 24 yazıyor kapalı kutu jelatinde geldi ama bayatlamış gibi geldi bana yada sevmedi anlamadım.1 gün yem vermeyip bu yeme alıştırayım mı yoksa gammarus ile devam mı edeyim teşekkürler.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Foruma hoş geldiniz.

Yemi çorba kaşığına koyup üstüne bir iki damla su damlatın emsin. Su alınca yumuşar hayvan yer. Yemi buzdolabına koyun. Nemi kaybolmasın.

Yemi koklayın burun yakan acı bir koku yoksa tazedir.

rrtr

Yeni Üye
Hoş buldum teşekkür ediyorum.

Yemde acı bir koku yok balık yemi gibi kokuyor.Dediğiniz gibi suyun içinde yumuşatıp verdim ağzına alıp tükürdü.Büyük mü geliyor acaba diye düşünerek yumuşayan yemden küçük bir parça verdim ama nafile yine ağzına alıp tükürüyor.Şuan sadece 12 saatte bir 2 gammarus veriyorum.Yeterli olur mu sizce?Yoksa başka bir yem daha gerekli mi?

rrtr

Yeni Üye
Foruma hoş geldiniz.

Yemi çorba kaşığına koyup üstüne bir iki damla su damlatın emsin. Su alınca yumuşar hayvan yer. Yemi buzdolabına koyun. Nemi kaybolmasın.

Yemi koklayın burun yakan acı bir koku yoksa tazedir.
Birde Sera raffy p almayı düşünüyorum ama benim kapluşum daha yavru sıkıntı olur mu?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Sera raffy P olur. P'de katkıyı kaldırdıktan sonra hayvanlar pek severek yemediği için omegaya döndük ilk defa yemeyen bir hayvan çıktı.

Hayvan muhtemelen sert diye yemiyor yumuşak gammarusa alıştığı için zor geliyor. Çene kasları geliştiği zaman yer.

Bir de atakan petshopta tropical axolothl yemi var. Bu biraz pahalı ama ufak boy bir yem. Diğer sitelere de bakın. Belki ucuza bulursunuz.

Haftada 1-2 omegadan bir tane atın. Sabahları daha aç olurlar. Sert yemler gagalarını ve çene kaslarını geliştirir. Belli boya geldiklerinde ısırmadan direk yutuyorlar.

rrtr

Yeni Üye
Sera raffy P olur. P'de katkıyı kaldırdıktan sonra hayvanlar pek severek yemediği için omegaya döndük ilk defa yemeyen bir hayvan çıktı.

Hayvan muhtemelen sert diye yemiyor yumuşak gammarusa alıştığı için zor geliyor. Çene kasları geliştiği zaman yer.

Bir de atakan petshopta tropical axolothl yemi var. Bu biraz pahalı ama ufak boy bir yem. Diğer sitelere de bakın. Belki ucuza bulursunuz.

Haftada 1-2 omegadan bir tane atın. Sabahları daha aç olurlar. Sert yemler gagalarını ve çene kaslarını geliştirir. Belli boya geldiklerinde ısırmadan direk yutuyorlar.
Tamamdır günde 2 şer adet gammarus vermeye devam edeceğim haftada 1 2 kerede omega veririm belki dediğiniz gibi büyüdüğü zaman yiyebilir.Birde kuru alanı plastik yaptım henüz ampül yok yakında alacağım yanlız ampül plastikte sıkıntı yapar mı?Plastiğin üstünü kaplayacağım eğer sıkıntı olursa.Şuan bu şekilde duruyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220703_160536.jpg
    IMG_20220703_160536.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 4

rrtr

Yeni Üye

Cem bey birde bugün fark ettiğim kaplumağanın boyunun üst bölgesinde hafif şişlik ve içinde beyaz bir nokta var birşey mi girmiş acaba diye elimle bakmaya çalışıyorum ama kafasını içeri soktuğu zaman gözükmüyor kafasını sonuna kadar çıkarması lazım görmek için fotoğraflarda tam belli olmuyor ama çekebildiğim kadar çektim.Doğal birşey mi yoksa birşey araya girmiş olabilir mi sizce?

Ekli dosyalar

• IMG_20220703_164427_1.jpg
    IMG_20220703_164427_1.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20220703_164401.jpg
    IMG_20220703_164401.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220703_164356_1.jpg
    IMG_20220703_164356_1.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220703_164256.jpg
    IMG_20220703_164256.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220703_164245_1.jpg
    IMG_20220703_164245_1.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 6

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Lamba ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak. Uzun sürede bu 35 derecelere çıkacaktır. Mesafe olduğu için bu ısı plastiğe birşey yapmaz.

Bende seçemiyorum ama iltihap olabilir. Vücudu zamanla eritir.

Gammarusu her öğünde 4 adet verin 2 tane az olur.