Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yazın benim kaplumlarıma bahçede yaptığım havuz (resimler de var)

mehkaplum

Yeni Üye
Arkadaşlar selam, ben kaplumlarımı Şile'deki evde besliyorum kışın içerideler yazı ise bahçedeki yerlerindeler resimlerine bakabilirsiniz:) yakında evdeki akvaryumlarının da resmini ekleyeceğim buraya:)
Bu arada bahçede kaplumbağaları cok sevdığım için kara kaplumları da var üzeri tel ile örtülü alan da onların bebekleri için:)

Ekli dosyalar

• 1-1.jpg
    1-1.jpg
    255 KB · Görüntüleme: 605
  • 2-2.jpg
    2-2.jpg
    244.7 KB · Görüntüleme: 494
  • 3-1.jpg
    3-1.jpg
    332 KB · Görüntüleme: 560
  • 3-2.jpg
    3-2.jpg
    357.5 KB · Görüntüleme: 406
  • 4-1.jpg
    4-1.jpg
    280.2 KB · Görüntüleme: 397
  • 5-1.jpg
    5-1.jpg
    251.1 KB · Görüntüleme: 327
  • 6-1.jpg
    6-1.jpg
    295.9 KB · Görüntüleme: 409
  • 8.jpg
    8.jpg
    121.3 KB · Görüntüleme: 406
  • 10.jpg
    10.jpg
    207.7 KB · Görüntüleme: 403
Çok güzel. Ellerinize sağlık. Çok beğendim. Bahçeli bir evimiz olursa ilk işim bu olacak benim de :)

Cok tesekkurler, yazın gayet mutlu bir kaç ay gecırıyorlar bahcede kendılerı yem dışında kendileri sinek vs. avlayıp yiyolar:) Ama kışın da onlara yaptırdığım akvaryumda gayet mutlular içeride:)

Yazın ben de yapmak istiyorum ama daha küçüğünü çünkü benim kapluş sizinkilerin yarısı kadar :)

Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Harika bir yaşam alanına sahip kaplumbağalarınız :) Ellerinize sağlık.

Yanlış görmediysem suyun içinde ısıtıcı var :)

Arkadaş benim havuzum yok kaplumbağlardaki keyfe bak..;) Süper olmuş eline sağlık...;)

Cok tesekkurler arkadaslar, evet suyun içinde ısıtıcı var geceleri bazen acıyorum ama pek gerek kalmıyor...

Gerçekten çok güzel keşke herkes kaplumbağalarına sizin gibi bakabilse.

Of bu ne tatlılık :)) bayıldım bayıldım bayıldım! Ben de istiyorum dedim içimden :)

Şahane birşey tebrik ediyorum.

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Çok teşekkürler arkadaşlar, şu an içerideler tabiki ama yaz yaklaşıyor biraz yenilikler yapmak istiyorum bahçedeki yerlerinde neler olabilir fikir verirseniz sevinirim ve bu havuzun etkili filtre işini nasıl yapabilirim evin içindeki akvaryumda eheim 2217 var ona rağmen evin içindeki akvaryumun suyu 2 haftada kirleniyor filtrenin iç donanımında mı hata yapıyorum acaba??? evdeki akvaryumları 400 lt

bu arada 2 soru oluştu bu cevapta
1. bahcedeki havuzun etkili filtrasyonu nasıl olabılır?
2. evdeki ekvaryum eheim 2217 ye ragmen 2 haftada kirleniyor acaba sorun nedir??

tesekkurler...

Çok harika olmuş gerçekten.Bayıldım.Umarım bir gün biz de bahçeli bir evde otururuz.

gerçekten çok güzel hayalimdeki sistemi kurmuşsunuz diyebilirim=) bu kaplumbağalar insanda hastalık derecesinde bir bağımlılık yaratıyor heralde ya da bende öyle bir durum söz konusu.. ama böyle daha mutluyum/yuz=)

Geri