Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Hakında

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
Arkadaşlar benim kampluşlarım balıklar gibi oldular.Ne kdr yem atarsam yiyorlar.Ama bu olay bir - iki gün yem atmadığım zaman oluyor.
Kaplumbağlarda balıklar gibimidir ne kdr yem atarsak yerlermi?
Bir de Normalde Ne kdr atmalıyız yem?
 
Ne yazık ki kaplumbağalar oburdur... Ne kadar verirsek o kadar yerler hatta ellerinden gelse bizi de yerler.Bundaki amaç aç kalma korkusudur.. Doğada her gün düzenli yem bulamadıklarından midelerinde stok ederler ya bu davranışları da içgüdüsel yani. :) O yüzden miktarı siz ayarlayacaksınız. Günlük yem oranı kafasının hacmi kadar olmalı.
 
Ek olarak fazla verilen yem obezite, kabukta düzensizlik, dengesiz büyüme gibi sorunlara neden olabilir. Bir de düzenli yem vermenizi tavsiye ederim arada verip bir kaç gün vermeme özellikle yavrularda beslenme bozukluklarına bağlı rahatsızlıklara yol açabilir, kaplumbağa bundan dolayı yem verdiğiniz zaman kolay kolay doymaz yine aç kalma riskinden dolayı. Düzenli yem vermeniz bu nedenle çok daha iyi olur. Zamanınız yoksa bunun için en azından otomatik yemleme makinalarından alabilirsiniz.
 
Geri
Üst