Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Yem Hakında

ScampSoul

Gümüş 5 Üye
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
124
Arkadaşlar benim kampluşlarım balıklar gibi oldular.Ne kdr yem atarsam yiyorlar.Ama bu olay bir - iki gün yem atmadığım zaman oluyor.
Kaplumbağlarda balıklar gibimidir ne kdr yem atarsak yerlermi?
Bir de Normalde Ne kdr atmalıyız yem?
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Ne yazık ki kaplumbağalar oburdur... Ne kadar verirsek o kadar yerler hatta ellerinden gelse bizi de yerler.Bundaki amaç aç kalma korkusudur.. Doğada her gün düzenli yem bulamadıklarından midelerinde stok ederler ya bu davranışları da içgüdüsel yani. :) O yüzden miktarı siz ayarlayacaksınız. Günlük yem oranı kafasının hacmi kadar olmalı.
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
Ek olarak fazla verilen yem obezite, kabukta düzensizlik, dengesiz büyüme gibi sorunlara neden olabilir. Bir de düzenli yem vermenizi tavsiye ederim arada verip bir kaç gün vermeme özellikle yavrularda beslenme bozukluklarına bağlı rahatsızlıklara yol açabilir, kaplumbağa bundan dolayı yem verdiğiniz zaman kolay kolay doymaz yine aç kalma riskinden dolayı. Düzenli yem vermeniz bu nedenle çok daha iyi olur. Zamanınız yoksa bunun için en azından otomatik yemleme makinalarından alabilirsiniz.
 
Üst