Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem kavgası yapıyorlar lütfen yardım edin

brk649

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar sarı yanaklı kaplumbağama yem verirken elimden almıyordu artık alıyor tabi akvaryuma geçince kırmızı yanaklıya verince direk alıyor ve sarı yanaklı bişi yapmıyor fakat ona verince kırmızı yanaklı yeme saldırıyor napmalıyım

ayrı ayrı vermeyi deneyebilirsin :) birini paludaryumdan cıkararak diğerini besledikten sonra diğerini besle mesela.

tmm günde en fazla 3-4 stick yem yiyorlar bi zararı olurmu

Stick boyuna veya kapluşların kafa hacmine göre değişir o. Mesela benimkinin kabuk boyu 5 buçuk cm Sera Raffy P olursa günde 4-5 tane veriyorum. Sanyu olursa onlar küçük olduğundan 8-10 taneye denk düşüyor. Bazen Ben şu an Sera ile besliyorum. Bazen bir adet yemi kesip onun yerine karides veya sebze meyve türlerinden, yumurta akı, haşlanmış tavuk göğzü flaan verdiğim oluyor. Tabi bu verdiğim diğer şeylerin verilme zamanları oluyor. Bunları forumun beslenme bölümünde araştırırsanız bulabilirsiniz. Bir de mesela iki tane ya kapluş. Elinize iki yem alın. İki elinizi farklı birer tarafa götürün biri bir elinize biri diğer elinize gelir rahatça yer ikisi de. Bunu forumda bir arkadaş uyguluyordu sanırım.

Geri