Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

yem kavgası yapıyorlar lütfen yardım edin

brk649

Gümüş 5 Üye
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
126
arkadaşlar sarı yanaklı kaplumbağama yem verirken elimden almıyordu artık alıyor tabi akvaryuma geçince kırmızı yanaklıya verince direk alıyor ve sarı yanaklı bişi yapmıyor fakat ona verince kırmızı yanaklı yeme saldırıyor napmalıyım
 

februata

Altın 4 Üye
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
240
ayrı ayrı vermeyi deneyebilirsin :) birini paludaryumdan cıkararak diğerini besledikten sonra diğerini besle mesela.
 

brk649

Gümüş 5 Üye
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
126
tmm günde en fazla 3-4 stick yem yiyorlar bi zararı olurmu
 

kubrabekmez

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
940
Stick boyuna veya kapluşların kafa hacmine göre değişir o. Mesela benimkinin kabuk boyu 5 buçuk cm Sera Raffy P olursa günde 4-5 tane veriyorum. Sanyu olursa onlar küçük olduğundan 8-10 taneye denk düşüyor. Bazen Ben şu an Sera ile besliyorum. Bazen bir adet yemi kesip onun yerine karides veya sebze meyve türlerinden, yumurta akı, haşlanmış tavuk göğzü flaan verdiğim oluyor. Tabi bu verdiğim diğer şeylerin verilme zamanları oluyor. Bunları forumun beslenme bölümünde araştırırsanız bulabilirsiniz. Bir de mesela iki tane ya kapluş. Elinize iki yem alın. İki elinizi farklı birer tarafa götürün biri bir elinize biri diğer elinize gelir rahatça yer ikisi de. Bunu forumda bir arkadaş uyguluyordu sanırım.
 
Üst