Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem konusu !!

hSn24

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar uzun zamandır sera raffy ı ve p kullanıyordum fakat raffy ı bitmiş ben bursadayken annemde sanyu shrımp almış fakat bu yem akvaryumumda çok fena bir koku bırakıyor ne yapmam lazım

Genel olarak bu karides ya da gammarusların pis bir kokusu var ama sanyu shrimpin özel bir kokusu olduğunu hatırlamıyorum bir ara ben de kullanmıştım. seranın ki gammarus bu yeni aldığınız karides oluyor.Nedense gammarusu daha çok seviyor benim kapluşlar. Çok kokusu varsa ambalajı tarihini vs. kontrol edin, bir problem yoksa daha seyrek ve başka bir kapta verebilirsiniz karidesi.

Hiç sanyu kullanmadım, hep sera kullandım o yüzden hiçbir fikrim yok.Yemlerin kokusu o kadar kötü değil, hatta kötü bile değil güzel kokuyor(sera için bahsediyorum).

woswos' Alıntı:
Hiç sanyu kullanmadım, hep sera kullandım o yüzden hiçbir fikrim yok.Yemlerin kokusu o kadar kötü değil, hatta kötü bile değil güzel kokuyor(sera için bahsediyorum).

kapluşumun yeminin kokusuna resmen ba-yı-lı-yo-rum!kardeşim çok zevksiz olduğumu ve o yemlerin iğrenç koktuğunu söylüyor.görünüşe göre Ispanak da beğeniyor.:p

O yemler insan için zararlı mıdır? (tadını merak ediyorum da)

Gerisini siz anladınız artık...

ben tavşan beslerken tavşanımın yeminin tadına bakmıştım.hala hayattayım.kaplumbağa yemi ne kadar farklı olabilir ki?

Ben de eskiden balıklarımın yemini yemiştim.Hatta bizim balık aldığımız petshopçu balık yemi alırken kendi de her seferinde 1-2 tane yiyordu.Ben de pek zararının olduğunu düşünmüyorum.

Çünkü içtiğimiz kola, yediğimiz bağzı şekerler onlardan daha zararlı.

Stick yem; biraz acı bir tadı var ama aynı balık yemi gibi.
Karides;Balık tadı var

Kapluşların karidesi neden daha çok sevdiklerini şimdi anlıyorum.Karides stick yemden daha güzel.

Arkadaşlar sağolun bilgiler için yemi ayrı bir susuz kapta veriyorum daha iyi şimdi :)

susuz kapta yemek yiyemez.kendi tükürük salgıları yoktur.yiyecekleri yumşatmak için suya ihtiyaçları vardır.verdiğiniz yemi ısırıp ağızlarında bekletirler ve suya girince yerler.

Geri