Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem miktarı?

fuatbontario

Yeni Üye
Merhaba,

İki tane kaplumbagam var. İkiside karides hastasi. biri normal bilindik yemleri yiyor oteki hic agizini bile yaklastirmiyor ama karides e bayiliyorlar. sabah ve aksam 2 ser yada 3 er tane veriyorum. Birincisi bu kadar yem fazlami ? ve sabah verdigim sekildeki hali ne kadar dayanabilirler acliga ? soyleki cumartesi gunu sabahtan versem yemleri... ve cikacam disari sabah... gece 3 4 gibi gelebilcem eve bu surece dayaniklimidirlar ? benim haricimde yem verebilecek kimse yok :s

Bu hususta bilgi yardiminizi rica ediyorum..

Saygilarimla,
Edit tubidik: Konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır.

RE: Kapluslar hakkında bir soru..

Hoşgeldiniz:)
Günde bir öğün yem vermeniz yeter ama karides ek yemdir hergün vermeniz zararlıdır bir şekilde yeme alıştırmanız iyi olur yem olarak sera kullanabilirsiniz karideside 2 günder bir verebilirsiniz:) yemi kafasının hacmi kadar verin

Merhaba.Hosgeldiniz.
Ne yapın ne edin karidesden baska yemlerde yedirin.Sera raffy P vb...
Günlük kafasının hacmi kadar verin...Dediğiniz sürede dayanacaktır..

Tesekkur ederim yardimlariniz icin. dediginiz gibi yapacagim. Elimde o karides ler disinda Tetrafauna reptomin var iki tane. bu nasil peki ? yoksa sera mi alayim tetra vermeyimmi ?

Saygilarimla

Tetra da iyi onuda verebilirsiniz :)

eğer kapluşunuz küçükse sera raffy p öneririm protein ağırlıklı ve karideside gün aşırı verin. onu ek yem olarak kullanın yani

bencede karidesi ek yem olarak verin.pond yemlere alışmaları lazım.

cansel_4yuz' Alıntı:
eğer kapluşunuz küçükse sera raffy p öneririm protein ağırlıklı ve karideside gün aşırı verin. onu ek yem olarak kullanın yani

Cansel küçük kaplumbagalar için tetrada oldukca iyi :)

ben sera rafyy p kullanıyorum ya ondan dedim :)

Geri