Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem önerisi

ecemm

Bronz 5 Üye
Merhabalar, yaklaşık beş aydır baktığımız bir kaplumbağamız var boyutu 8-9 cm arası. Görselde attığım etçil yemden çok severek yiyor bir de normal stick yemi var.
Bunun dışında veterinerin önerisi doğrultusunda haftada iki üç kez tavuk gibi besinlerle de besliyoruz. Bunun dışında önerebileceğiniz kaliteli yem var mıdır çeşitlilik açısından almak istiyoruz.

Ekli dosyalar

• 110000111341540.jpg
    110000111341540.jpg
    33.6 KB · Görüntüleme: 10
Carnivorun göbeği mineral yemdir. Ekstra mineral yeme gerek yok.

Kurutulmuş yem olarak kan kurdu ve cırcırböceği içeren tropical reptiles carnivore yada stick formda biraz daha ucuz olan dajana gammarus sticks yemi alın.

Ana yem grubunda tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemi alın. Ekstra olarak omega one adult turtle sticks yemi de alabilirsiniz.

8 cm kabuk boyunu geçince günde tek öğün veriyoruz. Carnivor ayarında dersek 10-12 adet verin.

Haftada iki defa ikindi civarı marul yada kıvırcığın körpe yapraklarından verin. Artanı yarım saat sonra alın.

Haftada bir haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz. Tavuğa fazla kaçmayın etler yemden soğutuyor.

Tamamdır hepsini buldum birazdan alacağım.
Tetra reptomin Omega one adult turtle ve tropical reptiles alıyorum. Bunun dışında size resmini attığım etçil yemi de var.Eğer uygunsa bize bir yemek listesi beslenme planı gibi bir şey yazabilir misiniz?

Son düzenleme:
Aldığınızda hepsini yazın program yapalım.

Bu üçü değil mi? Bir yanlışlık olmaması adına atmak istedim

Ekli dosyalar

• IMG_4627.png
    IMG_4627.png
    490.2 KB · Görüntüleme: 12
Size attığım yemleri şimdi aldım + olarakta ilk attığım etçil yemimiz vardı. Bunlarla bi yeme planı oluşturabilir miyiz? Kusura bakmayın size de zahmet veriyorum ama Badem iyi bir şekilde yaşasın istiyorum🙏🏻

Program şöyle olacak;

Pazartesi sera carnivor
Salı tetra reptomin
Çarşamba omega one
Perşembe sera carnivor
Cuma tetra reptomin
Cumartesi tropical reptiles carnivore
Pazar omega one

Carnivor içindeki mineral yem normal mineral yemin yarısı kadar olduğu için haftada 2 kez veriyoruz.

Reptiles carnivore yemi içinde stick yemde vardı diye anımsıyorum. Varsa salı günü repto yerine bunu verip bitirin sonra reptoya dönün.

Omega one günleri ikindi yada akşama doğru marul kıvırcığın körpe yapraklarından verin. Kabuk çapını aşmasın. 30 dakika içinde yemezse kalanı alın.

Çok teşekkür zahmet verdim size de. Son bir sorum daha olacak bir öğünde kaç tane yem verelim üç yeterli olur mu

Günde bir öğün vereceksiniz. 8-10 adet arası carnivorun şekline bakarak diğer yemlerin sayısını ayarlayın.

Hayvan hazımsızlık çekerse sayıyı düşürün. Normal ve hareketlerinde bir sıkıntı yoksa 1 adet fazla verebilirsiniz.

Tamamdır çok teşekkürler Cem bey. Bugün yemlerimiz geldi yemek listesini de ayarladık ona göre vereceğiz

Geri