Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem önerisi ?

cemre

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Kaplumbağamı yeni aldım akvaryumum ve gerekli cihazlarda tamam yem olarak sadece ufak kurutulmuş karides verdiler.Burda okuduklarımdan kafam karıstı :(sadece karıdesle beslenmemesı gerekırmıs.Günlük yem olarak ne vermem gerekir.Yardımcı olursanız sevinirim.Önereceginiz yemler pahalı olmasın lütfen:)

Konu başlıgı konu içeriğiyle alakalı olmak zorundadır / furkan54ozan

RE: Acil yardım

ben aldım bir tane tetra satıcıya ana yem alıcam de o sana verir ben 7 tl'ye aldım

Sera raffy p öneririm. günlük kafa hacmi kadar.

yavru ise daha tetra reptomin baby alabilirsin daha çabuk büyür ve sağlıklı olur :)
tetra fauna gammarus da alabilirsin..
eğer onlara o kadar para veremem diyosan sanyu aL bence :)

Sera rafyy serisini ve tüm sera serilerini öneririm.

Bence sera raffy mineral yada sera raffy I al. Besin içerikleri iyi. Ama hep onlarla besleme. Ayda bir yagsız kıyma ver. Haftada bir kıvırcık ver. İki haftada bir kuru karides ver. Ergin ise hayvansal besini kes.
Sera raffy mineral ve kıvırcık, marul, muz, yeşillik ver.

Yanlışım varsa düzeltin. Dogru bilgi vermek hosuma gidiyor. Muck :):):):)

Geri