Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem ve kap

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar pazartesi günü kütahyaya gittim dilerim akvaryum adlı bir petshop a gittim iki 10 tane akvaryum vardı 2 si su kapluşları icindi önce ısıtıcı sordum :)
Petshop calışanı biz elektronik seyler satmıyoruz dedi :59: zaten dükkandaki akvaryumdada ısıtıcı yoktu filtre vardı sadece.
Adama sordum bulabileceğim bir yer varmı diye bilmiyorum dedi ,gittim büyük alişveriz merkezine petshop bulamadım :( sevgi yolunu karış karış gezdim bir petshop buldum ama orasıda sadece balık ve balık malzemeleri satıyo yani ordada bulamadım :(
Ondan sonra ilk gittiğim petshopcuya gittim yemlere baktım reptomin pets family ve sanyu turtle stick vardı bende sanyuyu aldım evime döndüm carsıya gittim büyük kab aldım 25 lt lik sanirim 15 -20 lt si dolu yem ve kabın resimlerini koyuyorum :) foruma giremeyince canım sıkıldı ya ^^

mailto:/1b/t/pl0mu.jpg
Bu yemlerim

Bu kab

*

Not: kapluşlarımı kaba koyunca cok kücük kaldılar wallaha :D

Sanyu nun yemlerini pek tercih etmememiz gerekiyo diye biliyodum ben ama

Cvp: yem ve kap

Şeyma benim kaplumbağamda sanyu kullanıyo herhangi bir sorun yok yemde :)

Adminlerden biriydi sanırım bi konuda sanyu yemi kullanma cope at hatta demişti . Tabi yanlis hatirlamiyosam kesin degil yani

internetten alışveriş yapmayıp olduğumuz şehirlerde kaliteli marka bulamayınca mecburen bu yemleri alıyoruz.

Eskişehir de de durum farklı değil

Ona söylenecek bi sözüm yok ben sadece uyarmak istedim hani öyle

Sera, tetra, jbl ve tropical dışındakiler daha kalitesiz yemler. Hayvana bir şey olmaz ama besin değeri, yenilebilirlik gibi açılardan bahsettiğim yemler dışına çıkmamak daha iyi. Hatta kurutulmuş canlılar dışındakilerde ilk üçünü öneririm.

Isıtıcı konusunu nasıl çözeceksin Fatih? İnternetten alman gerekecek sanırım.

Arkadaşlar giremedim pardon :$ sanyunun protein ve iceriğine bakarak aldım iceriği iyi bence balık,karides,mürekkep balığı vb seyler var protein oranı ℅35 iyi geldi banna ama deilmiş demekki almış bulunduk wallaha :D ısıtıcıyı nası halledicez bilmiom bende bakıcaz bi caresine :D

Orda 10-15 litre su vrdir bence. Cunku kabin yarisi bos. Kuru alan kucuk kalmis gibi. Isiticiyi da bulursun umarim :)

mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=1250
mailto:/urun_detay.aspx?kat=153&urn=3472
Raffy P ve reptomin protein içerikleri yukarıda belirtilmiş. Hatta kutu üzerinde sanırım raffy p %40 yazıyordu. Sanyu hakkında duyduğum yağlı bir yem olduğu.

Bu arada firmalar bu yemlerden de getirse çok iyi olurmuş. Acaba yenimi çıktı yoksa burayamı getirmiyorlar bilmiyorum.
mailto:/en/pages/products/in_category/staple-food-435/product/sera-raffy-baby-gran.html
http://www.tetra.net/de/en/reptilien/futter/wasserschildkroeten-futter/tetra-reptomin

tetrayı bilmiyorum ama seranınki yeni çıkmış. bizim mineral yemin granüle hali gibi.

Fatih taşlar sabit mi?Birde turtle stiv-ck yemler kaplumbağalar için faydalı bir yemmi?Çünkü ben ezelden beri kaplumbağama o yemden veriyorum:ff:

Sen kütahyada yaşamıyomusun modern bi şehir nası bulamadın anlamadım ama petshoplar kaplumbağa için ısıtıcı satmazlar balıklar için satarlar.Tetra çok iyi yem bağırsak ve mide için kolay yenilen bi yem ama turtle stıck kaplumbağalara layık deyil protein ve minarel kalsiyum fazla yok.

cem' Alıntı:
tetrayı bilmiyorum ama seranınki yeni çıkmış. bizim mineral yemin granüle hali gibi.

Araştırma yaparken arada firmaların sitelerine girmek bu anlamda iyi oluyor. En azından gözümüze takılınca ne için nasıl bir şey olduğunu anlıyoruz. Denk gelirsek düşünme araştırma durumuna gerek kalmaz. Örneğin tetranın orada menu diye bir yemi daha vardı ama ortaya stick ve karides karışımı yapmışlar. Hiç eklemedim bile.

Benimki turtle stick yemi çok seviyor ama.Bazı yemleri beğenmediği için yemiyor.Mesela tetra yemi yemiyor.Bir karides yiyor.Birde turtle stick yiyor.Diğer yemlere alıştırmak için ne yapmalıyım?

tetranın bir kaç tanesini karidesin kutusuna bir kaçtanede turtle stick kutusuna koyup kokusunu almasını bekle sonra ver bakalım yiyecekler mi ? yoksa sera raffy p ve carnivora yönel.

Geri