Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor!

AbbasHimmetSakir

Yeni Üye
Selam Arkadaşlar, ben foruma yeni kayıt oldum.

Şöyle anlatayım;

Ben 1 buçuk ay önce 2 kaplumbağa ve rahat etsinler diye o plastik kaplardan değilde 1 tanede akvaryum almıştım. Yanında küçük bir poşette kurutulmuş karides yemi verdiler. Kaplumbağalarım ilk 2 gün yem yemedi bu ortama alışmadıkları içinmiş. Sonrasında yemeye başladılar tabi. Geçen gün 4 gün önce akvarvumum nasılsa büyük diye 1 tanecik kaplumbağa daha alayım dedim :) Gittim özellikle kuyruğu uzun olanlardan aldım baya hareketliydi. Neyse ilk gün dire yemi yemeye başladı hatta diğerlerinin ağızlarından yem bile almaya kalkmıştı. Şimdi 3 gün oldu bu yeni aldığım kağlumbağamın yem yemediğini gözlemledim. Az önce de yemlerini koydum ve o gene yemedi. Bunun nedeni nedir acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Kaplumbağam gayet hareketli sorun yok gibi görünüyor. Diğerlerinden tek farkı onlardan 2 cm daha küçük olması.

Linki bir kontrol edin.

mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

furkan54ozan' Alıntı:
Linki bir kontrol edin.

mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

Teşekkürler, okudum fakat sadece iştahsızlık var, altında pembeleşme yanaklarında veya gözlerinde şişme vs.. herhangi bir belirtisi yok. Zaten diğerleri ile aynı akvaryumda duruyor. Bi hastalık olsaydı mutlaka diğerlerinde de olması gerekirdi. Ben diğer 2 kaplumbağamdan şüpheleniyorum onlarla ilgili bir durum olabilir. Dediğim gibi ilk geldiği gün yemleri yiyordu sonradan yememeye başladı. Ama hareketli hemde çok

Bazen agizdan kapma olaylari olunca güçsüz olan kaplumbaga yem yemeye çekiniyor. Bence yemeyene ayri bir yerde vermeyi deneyin.

MissSevda' Alıntı:
Bazen agizdan kapma olaylari olunca güçsüz olan kaplumbaga yem yemeye çekiniyor. Bence yemeyene ayri bir yerde vermeyi deneyin.

Ayrı yere koydum onu, güzel bi ortam yaptım bakalım ne olacak. Yemleride saydım :) Teşekkürler
Yemleri koydum tam 3 yem koydum 3e bölerek.. Toplam 9 parça yem olmuştu ama hiçbirini yemedi hala geziniyor ama yemi yemleri yemiyor. 4 metre ötede oturuyorum azcık başımı kaldırsam görüyor beni ve kafasını içeri çekiyor
MissSevda' Alıntı:

Yemleri koydum tam 3 yem koydum 3e bölerek.. Toplam 9 parça yem olmuştu ama hiçbirini yemedi hala geziniyor ama yemi yemleri yemiyor. 4 metre ötede oturuyorum azcık başımı kaldırsam görüyor beni ve kafasını içeri çekiyor

Yem olarak kuru karides hiç uygun değil. Taze kabuğu ile karides, solucan, kedi maması, salyangoz gibi yemler daha uygundur.

MissSevda' Alıntı:
Yem olarak kuru karides hiç uygun değil. Taze kabuğu ile karides, solucan, kedi maması, salyangoz gibi yemler daha uygundur.

Tamam deneyecem, ama en çok bunları sever dediler bana doğal yemleriymiş akvaryumcunun yalancısıyım ben :)

Edit furkan54ozan: Okey yerine tamam deseniz daha uygun olmaz mı ;)

Geri