Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyor

EMRE1991

SKF Delisi
kaplumbağamın birtanesi yem yiyor diyeri yem yemiyor neden acaba ? veya 5 gün oldu halen ürkek davranıyorlar

Cvp: yem yemiyor

Bunun birçok sebebi olabilir, sürekli soru sormadan önce forumu araştırırsanız daha iyi cevaplar alabilirsiniz.

nedense araştırıyorum istedim cevabı bulamıyorum

Siz bulgularınızı söylersiniz biz ona göre bir cevap veririz. Yem yememesi hastalıktan da olabilir çekingenlikten de ama uzun süre yemiyorsa hastalıktan olmuş olabilir. Dediğim gibi bulgularınızı söyleyinki size yardımcı olabilelim.

davranışları hareketler gayet normal ama kendi yemlerini yemiyorlar balık yemlerini yiyorlar yemimi beğenmiyorlar ve ben yemi içine atıyorum ben gidince yiyorlar ama çok az

Yemi az da olsa yiyorlarsa belki aldığınız yem bayatlamış da olabilir başlarda yemleri beğenmeme durumları olabiliyor yemleri dışında yumurta akı, pişmiş tavuk, pişmiş balık verin. Verirken de yemini de verin verdiğinizi yumurta akı, pişmiş tavuk, pişmiş balık zannedip yiyorlar benim de başıma çok geldi zamanla tüm yemlerini yiyecektir.

ama yemleri çok sert geldi bana o yüzden ısıramayıp bırakıyorlar bi kenara balık yemi yiyorlar

Yemler zamanla suda durdukça yumuşar biraz suda bekletip öyle verebilirsiniz öyle de yemezlerse sevdiği yemin üzerine yapıştırırsınız o zaman yerler zamanla alışırlar.

ozamanda suyu çok kirlemiyor denedim onuda

5 gün oldu hala ürkek demişsiniz.alalı 5 gün mü oldu?öyleyse alışma sürecidir.değilse yeminizde bir sorun vardır.birde su kirleniyor demişsiniz.filtreniz yok mu?

Geri