Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyorlar

melekmelek

Yeni Üye
meraba.bi kaç gün önce 2 tane su kaplumbağası aldım.ama aldığımdan beri yem yediklerini görmedim.yemler öylece duruyor akvaryumda.plastik akvaryum kullanıyorum.kaplumbağalarımdan birinin iki gözüde kapalı ve şiş.bugün eczaneden terramycin aldım ve sürdüm gözlerine.çok az hareket ediyo.diğeri çok hareketli.ne yapmam gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler

Ölüm fanusunda mı bakıyorsunuz?
Mutlaka içinde ısıtıcı olan bir akvaryum temin etmelisiniz.
Hasta olan kaplumbağanız da kuru alanda çok durma, suya batamama, yan yüzme gibi belirtiler var mı?
Terramycin göz merhemini sürdükten sonra kuru alanda bekletin.Hem su hemde kuru alan sıcak olmalı.
Gerekli bakım koşulları oluştuğunda ve alıştıklarında sağlıklı kaplumbağanız yem yemeye başlayacaktır.Ama hasta kaplumbağanızın iyi bir bakıma ihtiyacı var.

Olabilir ama illaki olacaktır.Bu aylarda suyun sıcaklığı sebebiyle kış uykusunada yatmış veya yatacak olabilir.Hemen akvaryum temin etmeniz gerek.Teşekkürler.

sizin dediniz kapları biliyorum ona ufak bir ısıtıcı alın 25 wat lık yeterli kurualanada ışık yakın masa lambası 50 watlık ampül kaplumbağanız büyük ihtimal kördür genelde petshoplarda kör oluyor alırken çok iyi baksaydınız keşke

Kesinlikle acil olarak bir akvaryum ve tüm ekipmanları temin etmelisiniz.Yoksa kaplumbağanızı kaybedebilirsiniz. Daha yerlerine alışmamış olmalılar.Bu yüzden yem yememeleri normal

evimde eskiden balıklarıma ait bi akvaryum var.derin biraz.onları kaplumbağalarım için kullanabilir miyim acaba?

EMREGUZELAY' Alıntı:
sizin dediniz kapları biliyorum ona ufak bir ısıtıcı alın 25 wat lık yeterli kurualanada ışık yakın masa lambası 50 watlık ampül kaplumbağanız büyük ihtimal kördür genelde petshoplarda kör oluyor alırken çok iyi baksaydınız keşke

aldığımda gözleri açıktı yani bi problem yoktu.önce tek gözü sonra iki gözü kapandı

Kaplumbağanızı satın almadan önce herhangi bi mikrop kapmadıysa kesinlikle soğuktan kaynaklanıyodur. Isıtıcı ve kuru alan için ısıtıcı ampul şart. Yeni ortama alışamadıkları için yem yemezler genelde. Bu durumu dahada riskli hale getiriyo. Bu askari şartları bian önce sağlıyamazsan son nefesini vermesi yakındır.

İlerleyen aylarda yıllarda masrafları ve zahmeti giderek artacaktır. Karşılıyamıycağını düşünürsen dahada geç olmadan iade etmeni tavsiye ederim.

Geri