Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyorlar

Beril

Bronz 5 Üye
2 tane bebek kaplumbagam var daha 5 aylik filanlar. Ben 3-4 gunlugune arkadasimda kalmaya gittim annemle babam yem vermisler ama kaplumbagalarim yememis. Eve geldigimde cok zayifladiklarini gordum. Dun uzun ugraslar sonucu tavuk yedirdim karides yemiyorlar. Simdi yine biraz tavuk yedi. Ama digeri hic birsey yemiyor. Onceden yemege saldirirlardi neleri var? İsiticiyi 29 dereceye yukselttim

Cvp: Cok acil ölüyorlar

Hasta olabilirler. Yüzüşlerinde ve kuru alan ziyaretlerinde bir farklılık var mı? Uyku hali söz konusu mu?
Ayrıca siz yokken herhangi bir stres sebebi olay olmuş mu?

sürekli siz bakıyorsanız ve başka bir yüze alışmamışlarsa biraz stres yapabiliyorlar. bunun en belirgin hali de panik halinde sağa sola kaçışmaları. ailenize sorun böyle bir davranış göstermişler mi? yemek yedirmeyi başarmışsınız. ötekini de takip edin.

Annem ben yokken yem verirdi ama ben uzun sure olmayinca yememeye baslamislar. Yuzusleri normal hatta kuru alanda isitici lamba var suan karadalar. Cok fazla zayiflamislar. Yemegi cok zor yiyorlar. Tavuk disinda hic birsey yemediler. Yem olarak ne alabilirim? Strese girebilcekleri bir ortam olmamis ama cok yalniz kalmislar

Evet hep kaciyorlarmis. Kucuk olan ozellikle hic yememis

tahminim hasta olmadıkları yönünde konuşarak rahatlatın. yem çeşitliliği de deneyin. tavuk yediklerine göre protein ihtiyaçları var. karides bir arkadaşımızın söylediğine 2 günde 1 öğün verilmeliymiş kuru yemleri deneyin.

3 farkli yem veriyordum suan sadece tavuk yiyorlar. Karaya cikip uyuyorlar. Eski hallerine nasil dondurebilirm?

kuru alanda ışığı uzun tutun. ısınsınlar benim ikisi normal diğeri hala yemiyor ama bayağı bir canlandı. bugün sularını değiştikten sonra birkaç damla sanasol vitaminden damlatıp suyu karıştırdım. yemese de illaki suyu içecek.

Cvp: yem yemiyorlar

Tavuk vermeyin. kendi yemlerini verin ve yanlarında olmayın. Kendi hallerine bırakınki bir haftaya kadar düzelme şansları olsun. Yanlarında bulundukça bu sıralar huzursuz olurlar.

Geri