Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem

Sevval12

Yeni Üye
Kaplumbağam 4-5 yaşları arasında yemimiz bitti de Şuan hangi yemi sipariş vermeliyim . Trendyol vb siteden , yurda gitmeden acil sipariş vermem gerekiyor da yardımcı olur musunuz

Kabuk boyu baştan kuyruğa kaç cm?

Günde bir öğün 20 adet stick yem vereceksiniz.

Tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerinden birini alın.

Omega one adult turtle sticks, dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.

Günde bir öğün 20 adet stick yem vereceksiniz.

Tetra reptomin yada ahm turtle sticks yemlerinden birini alın.

Omega one adult turtle sticks, dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.
20 adet mi, ikinci satırda yazan yemlerin üçünüde almalı mıyım , Şuan 1 yem alabilecek durumdayım max 2 . Bunlar hangisi olmalı ve yedirme sırası ne olmalı acaba

Evet. 18 cm kabuk boyu üstüne çıktıklarında yem sayısı yemin çapına göre 40-45 adete çıkıyor.

Reptomin pahalı ahm turtle sticks yemi alın. Dajana gammarus sticks yemde ucuz. En azından bu ikisi olsun. 3. yemide tropical biorept W.

Evet. 18 cm kabuk boyu üstüne çıktıklarında yem sayısı yemin çapına göre 40-45 adete çıkıyor.

Reptomin pahalı ahm turtle sticks yemi alın. Dajana gammarus sticks yemde ucuz. En azından bu ikisi olsun. 3. yemide tropical biorept W.
Peki aç bırakma günü falan olacak mı ? Ben şuan 2 adet yem veriyordum bir öğün olacak şekilde . Şimdi her gün 20 adet yapacağız yani, kusura bakmayın detaylı öğrenmeye çalışıyorum çünkü ben başka şehire yurda okumaya geldim şuan annem bakıyor Suziye o yüzden tam bir şekilde öğrenip anneme aktarmam gerekiyor

Yem düzeni değiştiği için birkaç gün adaptasyon zorluğu olacaktır. Sizi gördüğünde cama yanaşıp yem isteyecektir. Bunu her zaman yaparlar ama zamanla birşey gelmeyeceğini anlayıp kendi haline dönecektir.

Moderatör bir arkadaşım 8 cm kabuk boyu itibariyle başlayın diyor ama ben büyüme aşamasında oldukları için aç günü 12 cm kabuk boyu sonrasına öneriyorum. Ama şart koşmuyorum isteyen yapmayabilir. Yapacak olanlarda o gün sadece kıvırcık marul verebilir. Bu bir nevi detoks görevi görür. Lifli gıda olarak sindirim ve boşaltım sistemini temizler.

Geri