Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemin içinden çıkanlar

Tamerr

Yeni Üye
Kaplumbağalarıma Ahm Gammarus vediyordum. Bugün verirken yemin içinde siyahlıklar farj ettim. Yemi ayıkladım ve içinden çıkanları aşağıya bırakacağım. Yemi uzun bir süredir veriyordum, kaplumbağalarıma zarar gelecek mi?
20240519_153844.jpg
20240519_153837.jpg

Yumurta bırakacak boyutta gibi durmuyor ama kullanmayın derim. Bu ahm gammarusu önermeden çıkaralım.

Sera, tetra, tropical ve dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Yumurta bırakacak boyutta gibi durmuyor ama kullanmayın derim. Bu ahm gammarusu önermeden çıkaralım.

Sera, tetra, tropical ve dajana markalardan birinin gammarusunu alın.
Cem bey ben bu kutudaki yemi çok uzun süre kullandım 😰 Kaplumbağalara bir şey olmasını istemiyorum ne yapabilirim

Hayvanlarda parazit olursa durağanlaşır. Sersemlemiş bir hale girerler. Sağlıklı hareketlilerse bir sorun yoktur.

Sineklere bakarsak onlarda fırınlanmışlar dolayısıyla bunlara bağlı bir parazit yumurtası olsa bile o da kızarmıştır. Olacağından değil ama yine de bundan sonra kullanmayın.

Hayvanlarda parazit olursa durağanlaşır. Sersemlemiş bir hale girerler. Sağlıklı hareketlilerse bir sorun yoktur.

Sineklere bakarsak onlarda fırınlanmışlar dolayısıyla bunlara bağlı bir parazit yumurtası olsa bile o da kızarmıştır. Olacağından değil ama yine de bundan sonra kullanmayın.
Biraz olsun içim rahatladı. Kaplumbağalar gayet hareketli ve iştahlı. Bir de size bir şey soracaktım. Biz musluk suyuna geçtik ama erken mi bilmiyorum daha 1 yaşına girmediler. Bir de her akvaryum suyunu değiştiğimizde gözlerini ovuyorlar ama bu dediğim gibi sadece su değişiminden sonra oluyor. Bunun musluk suyu ile bir ilgisi var mı. Musluk suyu içindeki bir kimyasal rahatsız ediyor olabilir mi? Teşekkürler ilginiz için iyi akşamlar.

Sudaki klor oranı yüksek ise bu hayvanların gözlerini yakar. Zamanla uçar gider.

Hava kabarcığı veren model bir içfiltre süreci hızlandırır. Ya da evvelinden suyu petşişelere doldurup içine toz girmeyecek şekilde kapağını aralayın. En az 1 gün beklesin su dengeye gelsin.

Arıtma cihazı varsa en iyi su odur. Yada şebeke suyu ile içme suyunu da harmanlayabilirsiniz.

Geri